Сантехнічні роботи цілодобово 0930350681. Послуги сантехніка, аварійна прочистка каналізації у Львові. Оперативно, доступна ціна.
Ремонт каналізаційного стояка значно спрощується, якщо заздалегідь встановити компенсаційну муфту для каналізації. Компенсаційна муфта для каналізації – це проста арматура, що компенсує температурні розширення пластикових труб.
Цей пристрій вирішує також і інші проблеми, пов'язані з експлуатацією або ремонтом внутрішньої частини каналізаційної системи. Більшість користувачів не встановлюють цей елемент під час складання стояка водовідведення в приватному будинку, а в багатоквартирних будинках компенсатори не використовуються з метою економії. В результаті виникають труднощі під час експлуатації або ремонту каналізації.
Компенсатори для каналізаційних труб – це фітинги, призначені для зміни в невеликих межах довжини ділянки мережі. Найчастіше вони використовуються на лініях, зібраних з ПВХ. Цей матеріал показує найбільший коефіцієнт розширення температури.
При зливі гарячої води довжина труб збільшується, а при охолодженні – зменшується. Компенсатор бере на себе ці зміни, зберігаючи цілісність з'єднання та елементи стояка. Це основне, але не єдине завдання, яке вирішує муфта. Вона також має інші корисні можливості:
Дозволяє змінювати положення трійника відносно вертикальних і горизонтальних частин системи. Під час ремонту рівень підлоги часто змінюється (укладання плитки, заливка вирівнювальної стяжки тощо). Це призводить до зміни висоти унітаза, ванни, душової кабіни та інших видів сантехніки. Для підключення до каналізаційної системи потрібно змінити висоту встановлення трійника, що легко зробити, якщо попередньо встановити компенсаційну муфту для каналізації.
Заміна частин каналізаційного стояка складне завдання, особливо в багатоквартирних будинках. З компенсаційною каналізаційною муфтою процедура скорочується до декількох хвилин.
Перехід від одного діаметра трубопроводу до іншого полегшується.
Зазвичай на вертикальній частині квартирної ділянки системи встановлюється компенсатор для каналізації ПВХ D 110, для чого потрібен стояк каналізаційний такого ж діаметра.
Муфта компенсаційна для каналізації – прямий відрізок труби, одна частина якого – розтруб з гумовим ущільнювачем. Інша – з'єднувач для встановлення всередину розтруба.
По суті, це скорочений відрізок прямої труби, але його з'єднувальний елемент має велику глибину, продовжується до самого початку вузької (внутрішньої) частини. Це дозволяє поглинати надлишки довжини при нагріванні, або віддавати деяку частину при сильному охолодженні.
Іноді компенсатор каналізації плутають з прохідною або ремонтною муфтою. Відмінність цього фітинга від компенсатора в зʼєднувальному елементі полягає в тому, що перший має два розтруби з обох сторін, а другий лише з одним розширенням.
Це принципово, оскільки ремонтна муфта може ковзати по стояку, зміщуючись на будь-яку відстань (до тих пір, поки не зустрінеться з розтрубом, чи трійником). Компенсатор має стаціонарну позицію, встановлюється розтрубом вгору. Він може зміщуватися вгору лише на глибину розтруба.
Існує кілька різновидів каналізаційних компенсаційних муфт. Найчастіше зустрічається пряма модель з одним розтрубом і внутрішнім елементом. Є й інші конструкції з фланцевим з'єднанням, які використовуються на лініях діаметром від 63 до 110 мм. Однак ці деталі підходять лише для чавунних трубопроводів з фланцевими з'єднаннями.
На лініях з полімерних матеріалів використовуються деталі з розтрубними елементами. Примітно, що для зварних трубопроводів використання такого типу компенсаторів стає марним, оскільки вони працюють на основі ковзання розтруба по патрубку. У таких випадках потрібні фланцеві або гофровані фітинги.
Діаметри виробів відповідають розмірному ряду труб (для виробів з ПВХ це 50, 75, 110, 160 мм тощо). Компенсатор найчастіше зустрічається на стояку каналізації, тому фітинги діаметром 110 або 160 мм мають найбільший попит. Однак іноді їх встановлюють і на лежаках занадто великої довжини. Це дозволяє замінити окремі вузли лінії без повного розбирання.
Рекомендується вибирати компенсатор, виготовлений з того ж матеріалу, що і решта трубопроводу. Інакше це може призвести до невідповідності розмірів або інших проблем.
Товщина стінок у різних видах каналізації відрізняється, тому зовнішній і внутрішній діаметри елементів можуть не збігатися. Крім того, різниця у фізичних властивостях створює значні проблеми в роботі системи.
Монтаж компенсаційної муфти під час первинного монтажу каналізаційної системи не викликає жодних питань. Єдина умова – розміщення розтруба назустріч потоку (на стояку він спрямований вгору, на лежаку — у напрямку від стояка). Це важливий момент, оскільки зворотне положення з'єднувача створює ризик постійного засмічення.
Розглянемо, як поставити компенсатор на каналізацію, якщо вона вже зібрана і запущена в експлуатацію. Порядок дій:
На місці встановлення фітинга болгаркою вирізають ділянку труби. Її розмір повинен бути на 10 см менше, ніж повна довжина каналізаційного компенсатора. Зазвичай розрізають лише в одному місці, а другий кінець виймають з трійника. Це найкращий варіант.
край обрізаного трубопроводу очищається від задирок, обробляється наждачним папером;
розтруб муфти надягають на вільний кінець труби та зміщують вгору, щоб нижню частину можна було вставити в розтруб трійника;
зміщують фітинг вниз до упору, з'єднуючи його внутрішній елемент з трійником.
Деякі джерела рекомендують наносити силіконовий герметик на внутрішні поверхні розтрубів перед установкою. Якщо компенсатор занадто щільний, можна нанести на трубу трохи рідкого мила або шампуню — робота буде набагато легше.
Перед початком монтажу каналізації необхідно повідомити сусідів про час і характер сантехнічних робіт, щоб вони не користувалися каналізаційною мережею. Інакше всі стоки опиняться на підлозі й доведеться проводити генеральне прибирання приміщень.
Телефонуйте, якщо потрібен сантехнік Львів, Винники. Надаємо різноманітні послуги сантехніка. Ремонт бойлера у Львові, області. Чистка газової колонки. Встановлення біде.