Сантехнічні роботи цілодобово 0930350681. Послуги сантехніка, аварійна прочистка каналізації у Львові. Оперативно, доступна ціна.
Розширення асортименту сантехніки тішить око та надихає на експерименти з дизайном ванної кімнати, але водночас підкидає нові проблеми. При сучасному широкому асортименті пропозицій важко визначитися з льоту, яку купити ванну. Одні бренди суворо стежать за якістю товару, інші менш вимогливі, але загалом характеристики ванни залежить від властивостей матеріалів. Однак, навряд чи вдасться знайти ванну кращої якості без урахування індивідуальних потреб та уподобань. У статті майстер сантехнік розгляне плюси та мінуси акрилової та сталевої ванни.
Уявляючи «ванну мрії» кожен, безумовно, наділяє її певними якостями. При цьому зовнішній вигляд об'єкта може бути будь-яким, важливо, щоб виріб мав певні експлуатаційні характеристики:
Хороша ванна повинна мати невисоку тепломісткість. Тільки в цьому випадку налита в чашу вода остигатиме максимально повільно, що дасть людині можливість вдосталь поніжитися в приємному для тіла середовищі.
Бажано, щоб внутрішня поверхня чаші не ковзала, тоді водні процедури будуть повністю безпечні. Особливо це важливо для літніх членів сім'ї та для дітей.
Покриття ванни має бути міцним і стійким до різного роду пошкоджень. В ідеалі ванна не повинна боятися ні агресивної хімії, ні падіння важких предметів або ударів, ні абразивних засобів для чищення.
Внутрішнє покриття повинно добре митися. Бажано, щоб забрудненню було складно на ньому закріпитися. Тоді для догляду за поверхнею чаші буде достатньо найпростіших засобів.
Важливо, щоб ванна була міцною. Якщо її стінки занадто тонкі, чаша буде деформуватися і «грати» під вагою людини, що миється.
Вага сантехнічного приладу не повинна бути занадто великою, інакше виникнуть проблеми з транспортуванням та встановленням.
Форма та розміри можуть бути абсолютно будь-якими. Важливо, щоб за цими параметрами ванна підходила для конкретного приміщення й ідеально вписувалася в інтер'єр.
Для виготовлення ванн використовується нержавіюча або конструкційна сталь.
Недорогі ванни виробляють гарячим штампуванням з листів конструкційної сталі, пластичної та зручної в обробці, проте з поганою антикорозійною стійкістю. Для захисту від корозії зовні та зсередини купіль покривається одним-двома шарами акрилової емалі. Для запобігання сколам та поліпшення зчеплення застосовуються адгезивні склади.
Емалеві сантехнічні покриття позбавлені пір, тому у ванні не накопичується волога, мильна піна та бруд. Дно та стінки легко очищати від забруднень, а на поверхні чаші не залишаються каламутні потоки. Від абразивів та агресивних реагентів швидко витончується захисний шар, але спеціальними засобами догляду за емальованими ваннами термін служби кілька років продовжується. Бренди преміального класу вводять до складу емалей брудо відштовхувальні та антибактеріальні добавки, полегшуючи миття чаші.
При огляді чаші звертається увага на якість покриття та форму країв. Емаль повинна лежати рівно, без плям, пухирів та розривів, а краї повинні бути рівними та гладкими на дотик. Зазвичай якісні товстостінні емальовані ванни служать від 10-15 років.
Нержавіюча сталь − дорожчий статусний матеріал з високим опором шкідливим чинникам. Такі ванни дуже ефектні на вигляд, але доглядати їх непросто через маркі поверхні. Мильні смуги та жирові плями треба відразу змивати, не чекаючи, поки бруд пристане намертво. Зате ванна з нержавіючої сталі більш довговічна − при грамотному догляді забезпечується тридцять і більше років експлуатації.
Сталеві вироби мають ряд переваг, перерахуємо найбільш значущі з них:
Достатній для ціни термін експлуатації. При гарному догляді ванна з конструкційної сталі прослужить 10-15 років, а виріб з нержавіючої сталі ще довше.
Порівняно невелика вага спрощує установку. Середня ванна зі сталі важить близько 20-30 кг.
Простота у догляді. Пористість покриття чаші мінімальна, що запобігає накопиченню забруднень і значно полегшує очищення ванни.
Комфорт у використанні. Сталеві чаші дуже швидко прогріваються. Для цього їх достатньо лише сполоснути гарячою водою.
Навіть найякісніші сталеві чаші не позбавлені недоліків:
Обмежена витривалість статичних та ударних навантажень. Особливо схильні до деформацій великогабаритні та нестандартні дизайнерські моделі.
Низька шумоізоляція – звук води, що ллється, багатьом діє на нерви.
Висока теплопровідність – вода у ванні швидко остигає. Любителям поніжитися доводиться постійно доливати гарячу воду, що не сприяє економії.
З іншого боку, всі перераховані вразливості не фатальні та легко компенсуються:
Нестача міцності встановленням чаші на жорсткому металевому каркасі, врівноважуючому статичні навантаження. Якщо опорних конструкцій немає у монтажному комплекті, каркас споруджується з підручних засобів. Наприклад, чаша ставиться на цеглу, вільний простір під ванною заповнюється монтажною піною.
Для нейтралізації шуму та запобігання втратам тепла чашу необхідно ущільнювати. У деяких випадках ізоляційні пластини поставляються у комплекті з ванною. Якщо цього немає, ізоляція робиться з технічної пробки або спіненого поліетилену. Також можна нанести на зовнішні стінки ванни монтажну піну.
Ще один важливий момент – слизьке дно, небезпечне для людей похилого віку або осіб з обмеженими можливостями. Допоможе використання килимків проти ковзання.
Ошатні акрилові ванни у продажу відносно недавно, але вже завоювали довіру великого кола покупців. Сантехніка з акрилу підкуповує невеликою вагою, простотою монтажу та різноманітним дизайном. Перевершує сталеві аналоги за гігієнічними властивостями та рівнем комфорту.
Гладка поверхня акрилових композитів здатна самоочищатися; у ваннах не накопичується бруд та частки вологи, а додавання антисептичних складів у полімерну суміш перешкоджає розмноженню грибка та мікробів.
Хоча акрил досить примхливий щодо побутової хімії, якщо не дозволяти плямам застигати, доглядати ванну нескладно. Візьміть за правило обполіскувати й насухо протирати чашу після купання – тоді не буде необхідності піддавати акрилову ванну дії агресивних реагентів та абразивів. Як правило, постачальники докладно інструктують покупців, які мийні засоби використовувати.
Багатьом подобається торкатися глянцевих акрилових поверхонь. Завдяки хорошим властивостям тепло зберігання матеріалу стінки купелі завжди теплі. Чаша швидко нагрівається і повільно остигає, тому у ванні як завгодно довго можна ніжитися. Шумопоглинальні якості акрилу також добрі: чаша наповнюється майже безшумно.
За конструктивною міцністю в акрилу проміжне положення між чавуном та сталлю. Більшість акрилових ванн чутливі до ударних навантажень, але на сталевому каркасі вони цілком здатні чинити опір деформаціям. Стабілізаційні конструкції зазвичай у комплекті постачання.
В основі каркаса рама, до неї кріпляться кутові опори, проміжні ребра жорсткості та регульовані ніжки. За будовою каркаса можна судити про якість акрилової ванни. Шукайте моделі на збірних рамах із невеликою кількістю опорних точок: зварний каркас вказує на низьку міцність чаші.
Тривалість експлуатації сантехнічного приладу залежить від товщини зовнішнього акрилового шару:
2-3 мм – не більше 5 років;
4–5 мм – 7–10;
5-6 мм – 10-15 років.
Акрил легко піддається реставрації, механічній обробці та тонуванню. Обрізання бортиків ванни та свердління отворів під допоміжне обладнання (змішувач, гідромасажні форсунки, системи хромо- та ароматерапії, озонатори тощо) не становить проблеми.
Ризикнемо припустити, що попередній розділ викликав здивування у багатьох читачів. Якщо акрилові ванни мають стільки переваг, звідки беруться негативні відгуки в інтернеті? Річ у тому, що в побуті акриловими називають вироби з різних композитів з різноманітними експлуатаційними властивостями.
Залежно від технології виготовлення та специфіки полімерної сировини виділяють три типи ванн:
Екструзійні – виготовляються із АВС-пластику видавлюванням полімерного розплаву через щілинні насадки. Таким чином одержуються нерівні акрилові листи з пористою структурою, не захищені від руйнівної дії вологи та забруднень. Через недостатню товщину зовнішнього акрилового шару і нерівномірний розподіл компаунду ванни не витримують шліфування, легко ушкоджуються гострими предметами, швидко зношуються і схильні до деформацій.
Литєві – виробляються шляхом заливання рідкого поліметилметакрилату (ПММА) з подальшим відведенням листа. Затвердіння відбувається під тиском, забезпечуючи вирівнювання полімерного шару та зміцнення конструкції чаші. Щоб покращити ударну стійкість та зменшити термічну усадку тильна сторона купелі армується скловолокном. Цілісно литі конструкції вважаються найкращі за якістю, проте найдорожчі серед акрилових ванн;
Спів екструзійні − сировиною виступають полімерні комплекси у вигляді сендвіч-панелей, у яких знизу розташовується лист АБС, а зверху ПММА. На виході виходить конструкція міцніше екструзійної, але все ж таки не така надійна, як ливарна. Більшість спів екструзійних ванн належать до середньої цінової категорії.
Відрізнити одноразову екструзійну чашу від ливарної ванни за одним зовнішнім виглядом неможливо. Щоб не потрапити в халепу, при виборі сантехніки перевіряйте товщину стін ліхтариком і вимагайте заводський сертифікат. Найкращі зразки сантехніки з акрилу постачають марки Riho, Ravak, Vagnerplast, BelBagno, Villeroy & Bosch, Cersanit та Excellent. Вдалі конструктивні знахідки забезпечують вигідне співвідношення ціни та експлуатаційних характеристик.
Перш ніж визначитися, якому матеріалу віддати перевагу, намітьте пріоритети:
Якщо головне практичність і невибагливість в обслуговуванні, але ви обмежені в засобах, вибирайте емальовані сталеві моделі. Шанувальникам стилю хай-тек варто придивитися до ванн з нержавіючої сталі, але при цьому будьте готові приділяти достатню увагу догляду за купіллю.
Якщо ви прагнете отримати максимум задоволення від водних процедур і насолоджуватися комфортом якомога довше, радимо вибрати ливарну чашу з ПММА або добротну модель з екструзійною товщиною зовнішнього шару не менше 5 мм. Дешевший виріб з АБС-пластику може виявитися хорошим варіантом для дачі − якщо нечасто користуєтеся ванною, вона протримається досить довго.
Якщо треба допомога у виборі ванної, звертайтеся. Також виконуємо різноманітні сантехнічні роботи у Львові, ремонт бойлера та газової колонки , прочищення каналізації Львів, заміна змішувача.