Ремонт бойлерів

Чистка та ремонт бойлерів. ТЕЛЕФОНУЙТЕ 0930350681, 067763098. Сьогодні накопичувальний водонагрівач зустрічається у багатьох приватних будинках, котеджах, багатоповерхівках. Як і інші технічні засоби, він виходить з ладу внаслідок зношування елементів, неправильної експлуатації. Ремонт бойлера не складний, якщо швидко визначитися з несправністю і грамотно її ліквідувати. Розглянемо, як ремонтувати водонагрівач, і які поламання часто трапляються! Акцентуємо − інформація підходить для усіх популярних брендів: Thermex, Gorenje, Арістон, Electrolux, Бош...

Вихід з ладу − причини

Головна − незадовільна якість води. Через неї на ТЕНі створюється накип, стінки зсередини вражаються корозією. Надалі будуть більш неприємні наслідки та дорогий ремонт у сервісній конторі.

Також, водонагрівач перестане функціонувати через помилкове під’єднання до електрики та систем холодного/гарячого водопостачання.

Виконуючи підключення бойлерів обов'язково потрібно між патрубком з бака і трубопроводом холодної води встановити запобіжний клапан для захисту від розривання при гідравлічних ударах.

Підключення бойлерів слід виконувати як рекомендує інструкція, й що дуже актуально − не переплутувати, куди під’єднаєте. При помилковому монтажі вода не набереться. Не панікуйте у такій ситуації. Краще переглянути, як правильно приєднати пристрій до труб і тоді буде зрозуміла причина.

Ремонт несправностей бойлерів

Розглянемо методи ліквідації всіх можливих поламань:

  1. Видалення накипу. Не нагрівається до визначеної температури рідина, є шум коли включається − на Тені накип. Його потрібно почистити. Для цього відключають від мережі, зливають воду і розбирають корпус для витягнення нагрівального компонента.

При вилученні Тена виливаються ще залишки рідини з резервуара. Сам елемент нагрівання доки мокрий і накипи НЕ отверділі бажано почистити. Для чищення тена бойлера рекомендується використання спеціальних засобів, які можна розприскувати на нагрівач.

Через 15-20 хвилин засмічення легко очищаються дерев'яними лопатками, чи тупим ножиком. Також прокип'ятити ТЕН – у відро з водою додати спеціальну кислоту. Це результативне розв’язання проблеми. Щоб гарантовано позбутися засмічення, дрібнозернистою наждачкою трубки зачищаються до металу.

  1. Проводячи ремонт бойлерів, рекомендується заміна магнієвого анода, який здійснює захист баку від корозійних процесів. Зношений елемент демонтується і замінюється на аналогічний.

Після бойлер збирається. Перевіряється, чи відремонтувалося слабке нагрівання води. Спочатку заливається водою, після увімкнути до електричної мережі та виконати запуск.

  1. Трапляється момент, коли прилад не гріє з-за пробиття нагрівача. Ремонт бойлерів − продзвонити мультиметром з режимом виміру опору.

Лампочка світиться, а нагрівання води не відбувається − встановити тестерні щупи на контакти Тена і глянути опір. У робочому нагрівачі він варіюється − 0,4-0,7 − «1», значить є обрив і потрібна заміна деталі.

  1. Бойлер б'ється с струмами, або при включеннях самостійно відключається УЗО. Причина у нагрівачі, від нього здійснюється витікання. Перевіряється приєднанням одного щупу до контакту Тена, а другого до трубки. На дисплеї одиниця, все робоче, ремонт бойлера не потрібен. Негативне значення, або дуже велике − потрібно замінювати.

  2. Також бойлер може не гріти, або навпаки занадто нагрівати через несправний термостат. Перевіряється тестером, запальничкою. З тестером як діяти вище розповідалося, а ось з запальничкою по-іншому:

  • знімається термостат і натискається кнопка на ньому;

  • мідний термостатний контакт нагріваємо:

  • кнопка знову у вихідному положенні (її виб'є) − прилад справний.

Якщо термостат не функціонує, відремонтувати бойлер, який не відключити/включити, можна, замінивши його. Для цього не треба воду зливати. Достатньо відключення від мережі та від'єднати підведені дроти.

  1. Дисплей не показує температуру, чи зовсім не працюючий. Перевіряються елементи ланцюга і, якщо обривання не знайшлося, ймовірно, проблема у блоці управління.

  2. Капає вода. Можливе протікання фланцевого ущільнювача. Прокладка замінюється.

Гірше, коли бойлер протікає через зношування безпосередньо баків. Радять склеювати, або запаювати дірочки. Але досвід свідчить − через маленький період часу нагрівач накриється.

Ось і розповіли про ремонт бойлерів. У них існує достатньо проблем, але позбутися їх можна профілактичним обслуговуванням системи. Щорічно ревізуйте зворотний клапан і чистіть нагрівальні елементи!

Ремонт бойлера потрібен? Дзвоніть. Зразу виїжджаємо.