Сантехнічні роботи цілодобово 0930350681. Послуги сантехніка, аварійна прочистка каналізації у Львові. Оперативно, доступна ціна.
Виконуємо встановлення сифона для раковини у Львові. Також інші різноманітні сантехнічні роботи. Телефонуйте: 0930350681. Львів, Винники, Дубляни. Для підключення сантехнічних приладів до каналізації використовується додаткове обладнання – сифони. У цій статті описано схему підключення сифона до раковини. Читайте як підключати сифон до раковини.
Сифон – вигнутий механізм, перелом якого заповнений зливною рідиною. Саме в цьому коліні залишається все сміття, яке легко очищається за допомогою відкручування пробки
Принцип роботи зливного механізму заснований на гідростатичному законі з'єднаних судин. Судини з загальною частиною, заповненою рідиною, що спочиває, називаються судинами, що сполучаються. У сифоні вони представлені коліном, з розташованим вище отвором приймального патрубка і нижньою частиною – отвором зливної труби.
Навіть після того, як кран перекриється і струмінь рідини припиняється, її частина не може пройти через вигин. Тому так званий відстійник завжди наповнений водою. Це утворює гідрозатвор у коліні, який перешкоджає проникненню запахів з каналізації в кімнату.
Установка сифона на кухні одночасно проста і складна. Проста, тому що патрубок і раковина досить легко доступні. Складність у тому, що цей кухонний прилад може виявитися досить складною конструкцією.
Для пральної машини необхідний прилад з додатковим штуцером. Якщо на кухні також є посудомийна машина, то з двома. На мийку, якщо вона подвійна, знадобиться пристрій з подвійним зливом.
Крім того, в нових будинках каналізація розташована на стіні й виходить прямо в стояк; в такому випадку є кілька стояків на квартиру. З точки зору санітарії та гігієни, це чудово, але випуск сифона піде не вниз, а назад або вбік.
Інструкція з встановлення сифона на кухні:
Перевіряємо посадку зливної решітки в раковині мийки. Виштовхування в раковині може бути занадто дрібним. Це неприпустимо: калюжа навколо решітки швидко стане розсадником інфекції. Для цього бажано домовитися з продавцем про заміну при покупці. В крайньому разі, поставте решітку без прокладки на герметик.
У каналізаційний патрубок ставимо установчу манжету, змащену герметиком. Поверхня установки повинна бути сухою.
Продовжуємо встановлення сифона на кухні. Перевіряємо торцеві (стикувальні) поверхні різьби корпусу. Гострим ножем зрізаємо задирки і облой (вони можуть пошкодити прокладки), а також знімаємо фаски 0,5-1 мм або шабрівкою (рімером).
При необхідності обрізаємо випускний кінець зливної труби, закладаємо в манжету, закріплюємо. Якщо кріплення є затискачем, вам знадобиться викрутка, затягніть гвинт затискача. Різьбовий кінець випускної труби повинен бути звернений до тіла сифона (пляшки або коліна).
Якщо вилив йде вниз, на верхній кінець випускної труби на герметику саджаємо кутник.
Монтуємо зливну решітку в раковині мийки. Нижню прокладку з чорної гуми поки що не ставимо.
Укладаємо тонку кільцеву прокладку в паз пробки та змащуємо герметиком з захопленням кореневої частини різьби на 2-3 оберти. Загортаємо пробку.
Вставте клапан у випускний отвір пляшки, якщо він є. Заслінка клапана повинна відкриватися назовні.
Підключаємо пляшку сифона до випускної труби: ставимо на герметику конічну прокладку на випуск вузьким кінцем до пляшки, заводимо в пляшку, накручуємо на різьбу бічну гайку пляшки. Міцно не затягуємо.
У канавку верхньої пари пляшки на герметику укладаємо нижню прокладку зливу, підводимо до зливного патрубка решітки зливу, не щільно загортаємо верхню гайку пляшки.
Далі встановлення сифона. Злегка похитуючи пляшку, по черзі затягуємо верхню і бічну гайки пляшки щільно.
Якщо штуцери пральної машини та мийки ще не залучені, заглушуємо їх гумовими пробками, комплектними або відповідними за розміром. В іншому випадку, просто натягуємо на них зливні шланги.
Монтаж сифона з переливом. Під час встановлення сифона з переливом потрібно виконати ще кілька дій. Нижня частина переливної трубки підключається до відведення. Для кріплення також використовуються накидна гайка та конусна шайба. Перелив підключається під час з'єднання конструкції з мийкою.
У випадку протікання, навіть недоглянутий, заплилий клапан рятує квартиру: закінчується генеральним прибиранням, а не ремонтом Але клапан обростає шламом, тому пристрій з ним потрібно періодично розбирати та чистити. Тому:
На верхньому поверсі або в нових будинках з роздільними стояками клапан зовсім не потрібен: нікому/або неможливо залити.
У 97% випадків, коли каналізація не порушена, заливається перший поверх. Тут клапан потрібен у будь-якому випадку.
В інших випадках орієнтуйтеся на сусідів ЗНИЗУ: наскільки вони акуратні, доброчесні й схильні до незаконної самодіяльності, як-от встановлення шпильки-ловця в стояку.
Після того, як ви зрозумієте, як зібрати сифон на кухні, можете братися до демонтажу старої конструкції та очищення поверхонь каналізації. Не варто приділяти занадто багато уваги залишковим забрудненням на поверхні зливу, оскільки спеціальна герметична манжета призначена для посадки на шорстку основу.
Певні труднощі можуть виникнути при заміні радянського чавунного сифона, забитого в патрубок з посадкою на цемент. У цьому випадку доведеться попрацювати над розгерметизацією з'єднання за допомогою молотка, зубила або стамески. Це потрібно для видалення старого цементу з патрубка та демонтажу колишнього сифона.
Під час підготовки пристрою для подвійної раковини на кухні або однієї місткості слід стежити за тим, щоб уламки крихкого чавуну та частинки цементу не залишалися в каналізаційному патрубку. Під час експлуатації нової системи подібне сміття може перетворитися на джерело регулярних засмічень. Видаляти всі види уламків з каналізаційного відгалуження зручно плоскогубцями та пінцетом.
Як встановити сифон на кухні? Читайте вище.
Мийка – один з важливих елементів кухні, без якого не обійтися без приготування будь-якої страви. Тому система зливу піддається значному навантаженню день у день. Помилки у виборі сифона для встановлення на раковину на кухні призводять до сумних наслідків.
У кращому випадку вода просто застоюється, що вимагатиме частіше очищення сифона. У найважчих випадках стається така неприємна ситуація, як засмічення каналізації (потрібне прочищення каналізації). Це також не може бути вирішено швидко.
Попри те, що за останні роки в магазинах з'явилися сотні нових моделей сифонів, всі вони можуть бути класифіковані на кілька видів залежно від матеріалу виготовлення та конструкції.
Виходячи з матеріалу сифона для раковини, вони можуть бути наступних типів:
Полімерні. Зазвичай виготовляються з поліетилену або поліпропілену. Це найпоширеніший варіант на сьогодні. Споживачі захоплюються високим захистом від корозії та гнилі, а завдяки гладкій поверхні стінок вони підтримують стабільну прохідність рідини. Таким чином, скупчення жиру та бруду не призведе до заторів.
Металеві. Цей тип найчастіше виготовляється з міді, бронзи, хромованої сталі або латуні.
Сифони також відрізняються за багатьма параметрами. Наприклад, є сифон для миття на кухні з переливом або без нього. У першому випадку у нього буде додаткова труба, через яку стікає вода з раковини, якщо вона досягне певної позначки. Це допомагає уникнути проблем із затопленням кухні.
Сифони різні за конструкцією та відношенням до відкритих ділянок. Саме за цими двома характеристиками доводиться робити важливий вибір.
Залежно від варіанту виконання, робиться встановлення сифонів для раковини таких типів:
Колбо подібні (пляшкові). Це так званий збірний варіант – з труб і склянки-колби – спеціальний гідрозатвор у формі пляшки. Крім стандартних моделей, є сифони з зануреною трубою та двома перегородками. Легко розбирається, не займає багато місця. Недоліком може вважатися швидке утворення осаду з забруднень.
Колінні (трубні). Виглядають як вигнута жорстка труба і мають два вигини, а самі вони виконані у формі S або U. Недоліком вважається необхідність розрахунку відстані від каналізації до чаші.
Гофровані. Цей різновид має вигляд гофрованої труби, яка має високу пластичність. У порівнянні з іншими категоріями в цьому класі, не зустрічаються моделі з розтрубами для підключення побутової техніки та системою переливу. Це універсальний варіант, оскільки він легко встановлюється скрізь. Штучний вигин може призвести до утворення гідро засувки. Мінус у швидкому забрудненні та неможливості розбирання.
Плоскі. У вигляді труби з коліном у формі П. Головна його перевага – компактність. Є моделі, призначені для підключення до подвійних раковин на кухні.
Встановлення телескопічного сифона. Найчастіше продається в зібраному вигляді й досить компактний. Його можна легко регулювати по висоті, глибині та довжині. Це дозволяє заощадити місце в тумбі.
Подвійний. Установка цього сифона для подвійних мийок. Він має стандартний набір функцій, включаючи склянку, щоб затримувати сторонні тіла, які могли б потрапити в каналізацію.
Встановлення кутових сифонів. Підіймаються вздовж стіни до місця розташування мийки та проходять під прямим кутом до чаші. Перевага в тому, вони максимально непомітні і прості в установці.
Настінний. Особливістю такого типу є спосіб встановлення сифона. Він розташований близько до стіни, що допомагає заощадити місце. Найчастіше використовується при встановленні пральної машини під мийкою.
Сухий. Із сухим гідро замикачем має всередині гумову трубку, через яку вода відходить у каналізацію. Всередині не залишається рідини, що виключає пошкодження при використанні в холодних умовах і появу бактерій. Запах у квартиру не проходить, оскільки в трубці утворюється повітряний клапан.
Монтаж автоматичного сифона. Відрізняється кришкою, яка при натисканні закриває отвір зливу, що дозволяє набрати воду в раковину. Якщо місткість переповниться, механізм відкриє доступ до каналізації та забезпечить відтікання рідини.
Відношення сифона до відкритих ділянок. Відведення води може бути абсолютно непомітним або відкритим.
У другому випадку встановлення сифона може бути виконане у горизонтальному положенні.
Відкритий – легко встановлюється, але розміщується безпосередньо під раковиною, не прикріплюючись до будь-яких елементів, що може бути дуже помітним.
Прихований – поміщається всередині спеціальної коробки, встановленої в стіну, що допомагає поліпшити інтер'єр і звільнити простір, але монтаж цього сифона складніший, як і ремонт.
Плоский – класичний сифон, який встановлюється в горизонтальному положенні, що дозволяє залишити більше вільного місця під раковиною.
Який саме сифон вибрати, залежить від особистих уподобань господаря та особливостей наявної раковини. Важливо враховувати конструкцію каналізації, оскільки роз'єми можуть збігатися за розміром
Серед усіх описаних різновидів сифонів для встановлення на раковини найкращий варіант – пляшкові. Цей вибір сифона пояснюється високою практичністю виробів. Адже тверді частинки жиру, що потрапляють в них, будуть вільно проходити далі по системі і не спричинять засмічення каналізації. Вони прості в експлуатації, оскільки нижню частину склянки можна відкрутити.
Не рекомендується купувати трубні сифони для раковини саме через труднощі з очищенням. У більшості випадків встановлюються у ванній кімнаті. Більш зручні у використанні пристрої з переливом, призначені для встановлення на мийки з додатковим зливним отвором.
На кухні є спеціальні побутові прилади – посудомийна та пральна машина, а також дві мийки, доведеться придбати для встановлення подвійний/потрійний сифон.
Під мийкою занадто мало місця, варто подумати про встановлення гофрованого або плоского зливу. Але це не є оптимальним через небезпеку неприємного запаху у випадку недостатньої довжини вигину.
Якщо розглядати запропоновані моделі сифонів для встановлення на кухонну мийку, слід також враховувати діаметр патрубка. Найкраще, якщо він буде мати більший діаметр. Таким чином, вода та забруднення, що містяться в ній, будуть легко проходити по системі, що позбавить власника від частого очищення.
Щоб вибрати найбільш підходящу модифікацію для встановлення або заміни, обов'язково ознайомтеся з описом характеристик, а також огляньте сам виріб. Він повинен бути якісно виконаний і обов'язково виготовлений з міцного матеріалу. Не повинно бути тріщин і відколів, дефектів різьби. Також бути в наявності всі необхідні аксесуари для підключення сифона до раковини.
Кріплення, пробки та прокладки, що додаються до пристрою, повинні бути досить надійними. Намагайтеся вибирати моделі, які використовують гумові, а не пластикові прокладки.
Не варто ризикувати і купувати вироби маловідомих марок, найкраще довіритися продукції відомих брендів. Якщо це можливо, краще придбати продукти, виготовлені з антибактеріального матеріалу.
Щоб покупка сифона не розчарувала вас у майбутньому, і він прослужив довго, потрібно знати деякі моменти і підходити до покупки з розумом, пам'ятаючи про поради фахівців.
Наявність гарантійного терміну – чим довше, тим більше впевненості в тому, що злив буде працювати, оскільки виробник впевнений у якості своєї продукції. Також сертифікат якості.
Потрібно точно знати діаметр вхідної і вихідної труби, а також довжину необхідної труби: якщо буде занадто довгою, це ще не страшно, але якщо короткою, доведеться придбати інший комплект.
Підбирайте сифон для встановлення на кухні чи заміни в залежності від призначення. Оскільки існують особливості використання: для мийок на кухні, де жир налипає і до нього приєднуються інші частинки, що призведе до засмічення, або це буде раковина у ванній кімнаті.
Потрібно відразу визначитися, чи буде підключена додаткова техніка у вигляді пральної/посудомийної машини. Якщо так, то краще вибрати сифон з додатковим відведенням або спеціальний трійник, який полегшить монтаж сифона, а не рукав переливу, який використовувався раніше.
Вибір матеріалу залежить від покупця, починаючи від найпоширеніших, таких як пластмаса, і закінчуючи дорогими – латунь, мідь. Не варто думати, що дешевий не буде якісним.
Колір може бути різним: чорний, золотий, білий та інші. Це питання інтер’єру. Колір не має особливого значення, білі та чорні частіше використовуються, але якість у них однакова, просто другі на білих сифонах будуть помітні.
Обов'язково зверніть увагу на якість прокладки та кріплень, частково вони забезпечують тривалість використання сифона.
Кріплення з нержавіючої сталі більш стійкі до підвищеної вологості.
Крім якості, варто подивитися, чи є всі деталі, зазначені виробником.
При експлуатації сифона краще попередити засмічення, ніж потім позбутися від нього. Для цього допоможе звичайна решітка на зливний отвір, яка затримає велике сміття. Бажано проводити профілактичне чищення сифона раз на тиждень, це може бути гаряча вода (не бажано, якщо сифон гофрований), звичайна сода з оцтом, або можна придбати спеціальний засіб в магазині.
Якщо це можливо, варто віддати перевагу гладко стінним системам.
Труби трохи нахилені, варто подумати про покупку конструкції зі зворотним клапаном, який запобігає зворотному потоку рідини та позбавляє від неприємного запаху.
Висновок. Таким чином ми розглянули, як встановлювати сифон на кухні. Якщо потрібна установка сифона у Львові, заміна сифонів Львів – звертайтеся до нас. Також Винники, Дубляни. Якісні
установка посудомийної машини, пралки;
встановлення батарей опалення;
монтаж біде;
установка бойлера;
ремонт бойлера, колонки.
Сантехнік Львів, Винники завжди допомагає.