Сантехнічні роботи цілодобово 0930350681. Послуги сантехніка, аварійна прочистка каналізації у Львові. Оперативно, доступна ціна.
Якщо монтаж каналізаційних труб здійснений правильно в них не залишається води, тому і замерзнути труби не можуть. В системі утворилася крижана пробка, значить, була порушена технологія укладання каналізації. Не коректно працювали сантехніки. Тому утворилася дуже неприємна ситуація. Розберемося у чому причина замороження труб та як позбавитися цього.
Розглянемо деякі причини чому заморозилися труби та виникла потреба розморозити каналізацію:
Недостатній ухил - < 20 мм на метр — стоки не зливаються повністю в септик, а застоюються — тонкими каналами рух рідини повільніший і вона встигає кристалізуватися. Відбувається замерзання труб каналізації,
Невелика глибина прокладання каналізації також є причиною замороження труб. Зовнішню розводку каналізації в приватному будинку треба робити на глибині нижче точки промерзання. Якщо нехтувати цим правилом, то холод взимку дістається до трубопроводу.
Неправильне облаштування септика: недостатньо площі поля фільтрації для відведення рідини з септика; на невеликій глибині розмістили дренажні труби. Тому припиняється вихід води з відстійника. Стоки у септику підіймаються й закривають отвір вивідного патрубка. Бічні рідини з будівлі не стікають в переповнений колодязь, залишаються в трубі та замерзають. Взимку водовідведення не переробити. До весняного періоду доведеться періодично викликати асенізаторську машину, щоб відкачувати каналізаційні стоки.
Невеликими витоками провокується замерзання тонкої скоринки льоду на стінках вивідної труби. З часом утворюється корок значної довжини, який не пропускає рідину в вигрібну яму. Потрібно виявити місце витікання (кран, туалетний бачок), ліквідувати його, а потім розморозити каналізаційну трубу.
Щоб розморозити труби каналізації в будинку, зверніться до фахівців. Сантехніки пропонують свої послуги й виконують сантехнічні роботи будь-якої складності завдяки використанню сучасного спеціального обладнання. Видалити крижану пробку — розморозити каналізацію можна наступними способами:
Зовнішній метод розморожування труб. Необхідно викопати траншею, дістатися до каналізаційної системи, яка замерзла. У зимовий період земля тверда. Це трохи ускладнить процес. Але якщо за вимірами було виявлено, що розмір пробки невеликий, приступайте, працюйте.
Як тільки пластиковий трубопровід стане доступним, необхідно скористатися електричним обігрівачем з температурою ≥ 100 градусів. Поки нагрівається, комунікацію краще накрити теплоізоляційним матеріалом для уникнення теплових втрат.
Внутрішній спосіб як розморозити каналізацію. Розтопити лід у водопроводі та каналізаційних пластикових трубах можна зворотним ТЕНом. Знадобиться:
зафіксувати U-подібний ТЕН на дошці із закругленими кутами: вигин ТЕН повинен трохи виступати за її межі — інші частини виробу не виступають за її кордони для уникнення прямого контакту з пластиковою трубою;
кріпимо дріт до контактів ТЕН, а до дошки фіксуємо шматок металопластикової трубки — для обтяження і штовхання конструкції;
вся конструкція акуратно вводиться в трубопровід з боку приймача стоку (якщо розмістити її зверху, то вода не зможе стікати);
ТЕН включається тільки після введення в систему.
Якщо каналізаційні труби в будинку замерзли їх можна розтопити напором гарячої води. При цьому допускається подача через тонший шланг або трубу, ніж каналізаційна. Професійні сантехніки кажуть, що каналізацію найкраще нагріває концентрований розчин солі, але він повинен бути гарячим.
Позитивні сторони цієї методики розморожування труб каналізації:
ефективність;
низька вартість;
простота виконання;
універсальність (підходить як для металевих, так і для пластикових виробів);
щоб розморозити каналізацію, не потрібні додаткові пристосування.
Негативні нюанси такого розморожування каналізаційної системи:
засоби діють лише за певних умов — пробка повинна бути невеликих розмірів, розташовуватися досить близько. Інакше рідина охолоне, перш ніж почне розморожувати каналізацію.
Пластикові труби не нагріти відкритим вогнем з природних причин. Для цієї мети сантехніки використовують паровий генератор. У нього наливають воду. Включають агрегат. Шлангами пара подається до проблемного місця і нагріває його. Корок тане. Шланг рухають вперед, поки пробка повністю не зникне. Якщо пластикова труба замерзла, а у вас є паро генератор, то ви можете не турбуватися.
Плюси:
безпека;
простота (щоб розморозити каналізаційні труби зовсім не треба копати траншеї);
ефективність.
Недолік: висока вартість обладнання — не всі володіють подібним агрегатом.
Не важливе розташування крижаної пробки. Головне, працювати з металом, оскільки пластик не витримає нагрівання. Розморожування замерзлої ділянки каналізаційного трубопроводу здійснюється зовні. При поступовому нагріванні труби лід тане. У приватному будинку для проведення цих маніпуляцій потрібно копати траншею.
Переваги цього розморожування каналізації:
висока результативність;
ліквідація пробок будь-якого розміру незалежно від місця розташування;
простота розморозки труб.
Недоліки:
обов'язкове виривання траншеї;
виключно зовнішнє застосування;
робота тільки з металевими виробами.
Підходить тільки для відкритого металевого трубопроводу. По краях замерзлої ділянки фіксують клеми. Після подачі електрики вони розігрівають метал, в результаті чого тане лід. Як варіант, встановити само нагрівальний кабель — результат буде аналогічний.
Щоб розморозити труби каналізації за допомогою електрики потрібно взяти жорсткий провід з двох жил і доопрацювати. Одна жила відділяється від іншої й звільняється від ізоляції. Після цього голий дріт згортається в скрутку. Другий провід відгинається назад, також очищається від ізоляції. В результаті цієї операції повинен вийти провід з двома оголеними скручуваннями, розташованими один від одного в декількох сантиметрах.
Підготовлений провід заводиться всередину до самої крижаної перешкоди, після чого підключається до мережі. Нагрівання води та льоду відбувається завдяки різниці потенціалів на скручуванні.
При цьому стінки пластикової труби не плавляться, оскільки нагрівається лише внутрішній її вміст. У міру розморожування каналізації дріт просувати далі.
Увага! Кабелі під час роботи не повинні стикатися один з одним. Тому скручування слід робити дуже міцними, не допускаючи розмотування. Дотик проводів може призвести до удару електричним струмом
Розморозити будь-якого виду труби каналізації без хімії допоможе універсальний спосіб обігріву. При легкому замерзанні достатньо відкрити кран з гарячою водою, почекати 3-5 хвилин. Якщо, використавши воду, ви помітили, що проблема залишилася, потрібно діяти наступним чином:
Знадобляться довгий шланг і трос. Спочатку знаходять замерзле місце.
Потім на тросі закріплюють патрубок. Можна скотчем. Спіральна насадка троса повинна виступати на 5 см. Для надійності шланг фіксують перехопленнями. Між ними роблять відстань від 50 до 70 см.
Готову конструкцію акуратно і повільно проштовхують до місця замерзання.
Коли трос почав впиратися в лід, спробувати його зруйнувати.
Крижана брила не зруйнувалася, то доведеться використовувати гарячу рідину з воронкою. Воронку вводять у патрубок і фіксують.
У відрі гарячої води розчиняють 1-2 кг солі та вливають у воронку. Через три хвилини трос проштовхують по пластиковій трубі. Корок почне руйнуватися. При необхідності дії повторюють.
В кінці роботи каналізацію промивають окропом. Якщо всередині залишилися дрібні крижинки, вони розчиняться.
Коли наступило тепло, і холодів більше не передбачається, то краще скористатися можливістю і розібратися в цій проблемі. Також обов'язково утеплити необхідну ділянку.
Набагато складніше ситуація в тому випадку, якщо металопластикова труба замерзла під землею. Найпростіший варіант — викопати траншею, яка не буде дуже глибокою. Далі застосуйте один зі способів для розморожування внутрішньобудинкових трубопроводів.
Однак на практиці це неприйнятне через те, що копати замерзлий ґрунт дуже важко. Та й пластиковий трубопровід можна випадково пошкодити. Тому розглянемо альтернативні шляхи.
Нагріта рідина повинна подаватися всередину, безпосередньо до крижаної пробки. Для цього потрібно від'єднати пластикову трубу від кранів. Подальші роботи виконуються в наступному порядку.
У залізній бочці нагрівається вода. Це зробити на багатті або нагріти її в будинку. У пластикову трубу заводиться виріб меншого діаметра або шланг. Кінець його повинен спертися в крижаний корок.
В патрубок, можна за допомогою нагнітального насоса, подати гарячу воду з бочки. Від неї буде досить швидко танути лід. Шланг необхідно просувати вперед у міру розморожування льоду.
Коли вся пробка розтане, сильним напором виллється вода. Після цього помпу вимкнути. Нагрівання труби з металопластику таким способом займає трохи часу. Набагато довше проходить підготовка до процесу розморожування труб.
Також можна згадати ще кілька способів розморожування пластикових труб, які доступні далеко не кожному власнику будинку.
Справедливості заради перерахуємо їх:
Розморозити труби за допомогою автоклава. Також застосовується гаряча пара. Потрібно нагріти воду в авто клаві, а в трубу засунути шланг. З'єднати другий його кінець з автоклавом. У міру закипання води пара, що утворюється, піде в трубопровід і буде розтоплювати лід. Замість автоклаву можна брати інший прилад, наприклад, пароварку.
Підігрів гідродинамічною машиною. Це спеціальне обладнання, яке використовується в промислових цілях. Пристрій створює підвищений тиск у трубі яку потрібно розморозити — розбиває лід буквально за кілька хвилин. Спеціальний патрубок заводиться в трубопровід якомога далі. Включається в роботу машина. Через пару хвилин льоду всередині не залишається.
Щоб не мерзнути, не розморожувати трубопровід каналізації взимку, потрібно влітку зайнятися профілактикою замерзання каналізації. Для цього слід утеплити каналізаційні труби теплоізоляцією. Хоча можна скористатися і нагрівальним кабелем. Що ще треба зробити, щоб не заморозити труби?
Взимку, щоб не замерзали труби каналізації та водопроводу, достатньо періодично зливати в них окріп. Як профілактичний захід проти замерзання труб використовувати нагрівальний кабель на шлангу.
Його обмотують навколо трубопроводу і закріплюють металізованим скотчем. Конструкцію покривають теплоізоляцією. При появі крижаних заторів підключають до електромережі. Через 30 хвилин весь лід тане.
Ми розібрали основні способи розморожування пластикових труб. Який з них застосувати, вирішуйте самі. А на наступний рік постарайтеся усунути проблему промерзання труб.
Надаємо послуги сантехніка у Львові. Також сантехнік Винники, Підгірне, Лисиничі, Дубляни та Малехів. Зубра, Куликів та Гамаліївка. Чишки, Брюховичі. Розморожування труб, прочищення каналізації, ремонт сантехніки, установка бойлера, заміна змішувача. Телефонуйте, щоб замовити послуги сантехніка Львів. Будь-які сантехнічні роботи.
Як використовувати Кріт. Скімер для басейну. Що виростити у ванній. Уникнення появи конденсату. Позбутися запаху з труб. Пошук протікання прихованого.