Бойлери: види, конструкція, особливості функціонування

Ремонт бойлера Львів та Винники, Дубляни та Куликів, Малехів. Рудне, Брюховичі. Бойлери – це складні пристрої, які виконують важливі функції на промислових виробництвах та у побуті. Їх конструкції майже однакові у всіх варіантів та різновидів, але різниця є у дизайні, розмірах та формі, чим і визначається їх застосування. Є відмінності й у функціональності та ефективності застосування. У статті розповідаємо про те, які види цих водонагрівачів є, про їх конструкцію та особливості функціонування.

Види бойлерів

Бойлери, якими ми сьогодні користуємося в побутовій та промисловій сфері мають різні функціональність та ефективність. Їх поділяють на пару категорій: 

Проточними бойлерами бажано обладнувати місця, де постійно потрібна гаряча вода. Вони мають високу ефективність, але необхідна значна потужність, щоб нагрівання відбувалося миттєво.

Здійснюємо монтаж та ремонт цих бойлерів у Львові – телефонуйте.

Існує багато моделей бойлерів вказаних типів, деякі з них:

Здійснюємо ремонт бойлерів усіх модифікацій. Бойлер round ремонт, бойлер атлантик ремонт, бойлер gorenje ремонт, бойлер аристон, thermex бойлер ремонт та інші.

Для чого здійснюється монтаж бойлера

Основні функції водонагрівача:

Встановлення (монтаж) бойлера у Львові – це ми.

Складові частини бойлерів

Головні компоненти бойлера:

Додатково безпекові конструкції:

Анод захисту (стрижень з магнію) – для зменшення обмінів іонами між сталевими елементами у водонагрівачі. З часом відбувається його руйнація при контактах з рідиною. Періодично треба замінювати. Необхідна заміна анода бойлера у Львові – звертайтеся до нас.

Клапани безпеки. Щоб не допустити неконтрольованого витікання гарячих вод у мережу водопостачання. Захист ТЕНів від перегоряння.

Здійснюємо ремонт бойлера у Львові – повністю, або окремих елементів.

Ключовим компонентом водонагрівача є нагрівальний елемент – ТЕН (робимо заміну тенів – ремонт бойлерів). Відмінність мокрого від сухого полягає у взаємодії з водою:

Мокрий – принцип трубочок у чайниках. Порожнистий, зі спіраллю (що нагрівається) всередині. У порожнечі високо тепло провідна речовина, пісок\оксиди магнієві.

Сухі – з керамічною оболонкою. Найбезпечніші та надійніші, оскільки:

Сухі нагрівачі з тривалішим експлуатаційним терміном. Також є різниця у способі кріплення: фланцевий і гайковий. Виготовляються нагрівальні елементи найчастіше з міді або сталі.

У пристрою захисту відключення (ПЗВ) бойлерів вирішальна роль при забезпеченні безпеки, оберіганні користувачів від електро струму. Порівнюючи індукційні потоки у дротах, цей пристрій забезпечує електричний захист. Найменші відхилення параметрів – миттєве спрацьовування захисту, в певній зоні відключається живлення. Цим знижуються ризики травм і пошкодження бойлерів.

Вибираючи ПЗВ необхідне врахування кількох характеристик:

Якщо виникають якісь нештатні ситуації з цим, чи іншим пристроєм треба звертатися до нас – гарантуємо якісний ремонт бойлера у Львові (також монтаж бойлера).

Редуктор тиску бойлерів приєднується до водопроводу, щоб знижувати водяний тиск до потрібного ступеня.

Холодна вода – допускається 4,5-6,8 бара, але можливі стрибки до дванадцяти. Основні накопичувальні бойлери зі стандартним тиском – 6 барів. При підвищенні значення зношуються та ламаються трубопроводи, запірна арматура, змішувачі та самі нагрівачі.

Для чого редуктор тиску:

Якщо бойлер у старій квартирі, де практично не відбувається перевищення тиску понад 4 бар, необов’язково встановлювати редуктори. Але багатоквартирні будинки, особливо нижні поверхи, потребують цього приладу, щоб запобігти пошкодженню та збільшити довговічність системи.

Термостатом контролюється температурний режим води. Нагрівання здійснює один, або кілька нагрівальних елементів. При досягненні заданих показників, ланцюг у термостаті розмикається, температура завдяки теплоізоляції підтримується. Це мінімізує енерго- споживання.

На час нагрівання води, впливають об'єм, потужність та задана температура. Наприклад, щоб нагріти до 90 °C знадобиться близько двох годин. Обов’язково враховується – температур нижче 60°C призводить до розмноження мікроорганізмів.

Функціонування бойлерів

Водонагрівач – тепло ізольована місткість з трубчастого виду електронагрівачем (ТЕН). Вода нагрівається до вказаних градусів і згідно з призначенням використовується. Вбудованим термостатним пристроєм коригується і підтримується потрібний температурний режим. Максимальні межі – +60 – 80°C.

У багатьох моделей для роботи потрібний тиск – подача і витікання води з краника відбувається з однаковим тиском. Отже, холодне водопостачання відключається – гаряча рідина не поступає.

Накопичувальні бойлери – температурний принцип поділу водяних шарів. Верхній нагрівається, підіймається догори і попадає у трубкову систему для відведення гарячої рідини. Нагрівальним елементом, розташованим у бойлері знизу, нагрівається холодна вода, що надходить. Ця конструкція не змішуючи шари, забезпечує ефективність нагрівання. Якщо з нею наступають якісь проблеми, час йти до нас – пропонуємо ремонт бойлерів будь-яких типів.

Проточними бойлерами нагрівається рідина безпосередньо при проходженні пристроєм. Цим гарантується безперервність її подавання. Однак при її великих витратах на виході температура знижується. Значить обовʼязково важливо підібрати потужність нагрівача правильно.

Йде нагрівання – в проточному котлі відбувається утворення бульбашок парових і накопичення повітря над водяним дзеркалом. Наслідок – якщо відкрити кран, рідина буде виходити тільки після повітря. У системі низький тиск холодного водопостачання – вода не виштовхується з водонагрівача.

Як правильно вибирати бойлери

Знання принципів роботи бойлерів допоможе вибирати потрібний нагрівач, і забезпечувати його ефективність. Важливе врахування обсягу, потужності та конструктивних особливостей, якщо потрібно вибрати бойлер додому, або на промислове застосування.

Щоб правильно здійснити вибір бойлера бажано врахувати його ефективність з точки зору економічності. Найраціональніший варіант – водонагрівачі з капілярними\електронними термостатами. Вони економно споживають електроенергію – 1-2,5 кіловат.

Щоб правильно вибрати бойлер враховуємо:

Якщо економити енергію, важливо мати точний розрахунок кількості споживаної рідини та вибирати потрібний бойлер. Автоматика в нагрівачах відключає і вмикає підігрівання води в встановлених кордонах, завдяки цьому можна економити. Монтаж бойлера найближче до місця споживання (кран), зменшує теплові втрати в трубопроводах, сприяючи економії.

Оснащені термостатами бойлери автоматично вимикаються при відсутності електричної енергії. Періодичне вимкнення бойлерів збільшує витрачання електрики, адже, щоб повторно нагріти воду потрібно буде більше ресурсів. Водонагрівач, увімкнений постійно, працює за принципом термоса, підтримуючи температурний режим.

Бойлер функціонує циклічно: рідина нагрілася до заданого значення – вимкнення приладу. Час закінчився – температура знижується, вмикається водонагрівач.

Сім'ї з двох осіб мати 50-літровий бойлер в режимі душу достатньо. Налаштувати регулятор – 70°C верхню, і нижню межу – 50 °C – бойлер вмикається на 10-15 хв кожні пару годин. Відповідно, витрати становлять – 1-2 кВт за добу, або 40-60 щомісячно.


Висновок – рекомендовано вимикання бойлерів лише тоді, коли планується ваша тривала відсутність вдома. Постійне відключати від електрики – скорочується експлуатаційний період. Безперервність роботи бойлера – це економічність з довговічністю. Правильно вибрати та налаштувати бойлер – заощаджувати на електричній енергії.


Робимо ремонт бойлера Львів. Чистка бойлера. Монтаж бойлера. Львів, Зимна Вода, Запитів, Рудне, Винники, Білогорща. Холодновідка, Лисиничі, Сокільники, Малехів, Оброшине. Куликів, Зубра, Дубляни, Ременів, Липники. Брюховичі, Чишки, Гамаліївка, Підгірне, Ямпіль.

Інші сантехнічні роботи: прочистка каналізації, ремонт сантехніки, заміна змішувачів, пошук протікання води. Відео діагностика (телеметрія) труб  каналізації, установка водяного лічильника.

Сантехнік працює у Львові та області. Телефонуйте та замовляйте якісні послуги сантехніка.

Що можна виростити у ванній, як заробити тріщину в чавунній каналізаційній трубі.