Як заробити тріщину в чавунній каналізаційній трубі − надійні та перевірені способи (чим заклеїти трубу) 

Тріщина або протікання в каналізаційних трубах – неприємна ситуація, з нею будь-хто і будь-коли зустрічається. Внаслідок експлуатаційного зношування комунікації становляться вразливішими, тому питанням, як закласти протікання в чавунній каналізаційній трубі переймаються навіть ті люди, які ще не торкнулися цієї проблеми. При цьому важливість цього збільшується постійно. Кращим рішенням стає повне перероблення несправних частин, заміна на сучасніші компоненти, хоча таке може собі дозволити не кожний господар.

 Причини появи тріщини у чавунних каналізаційних трубах

Щоб вірно визначити спосіб виправлення пошкоджень каналізаційної труби, важливо з’ясувати причини виникнення цієї проблеми. Насамперед точно виявити місце утворення тріщини в чавунній трубі каналізації. Для цього проводиться огляд з'єднання патрубків та виявляються явні дефекти.

Причина протікання каналізації у місцях штуцерних стиків − недбалість відношення майстрів сантехніків до монтування каналізації.

Чавун − матеріал зі слабкою стійкістю, експлуатуючи його потрібно уникати різких впливів, у тому числі ударів. Хоча рівномірне розподілення навантажень запобігає його руйнуванню.

Сучасний чавунний виріб більш міцний, але все одно витримує тільки слабкі удари. При цьому будь-які навантаження упродовж 10-20 років однозначно утворить тріщину у трубі, яку в кращих випадках вдасться замазати, а в гірших, буде потрібна заміна каналізаційного трубопроводу.

 Спосіб усунення течі в каналізаційній системі

 Питання, як усунути протікання в каналізаційній чавунній трубі, розв’язується різними варіантами. На вибір впливає міцність трубопроводу, наявність тріщини й сколів та їх масштаби.

Ремонт каналізаційних труб без зміни пошкоджених відрізків робиться тоді, коли:

 

Протікання на стиках каналізаційних труб ліквідується закладанням місця, що тріснуло:

Закласти тріщину на стикуванні труб каналізації можливо стійким до води клеєм, епоксидкою, сирими гумами, пластилінами, спеціальними силіконовими герметиками. Останній варіант − три години пройдуть і вже користуються каналізацією.

Щоб не займатися відновленням-ремонтом чавунних каналізаційних труб, бажано до повного зруйнування замінити частину каналізаційної мережі, яка стала непридатною до користування. Інакше внаслідок ламання інженерної мережі нечистотами затоплюються приміщення на нижчих поверхах.

Якщо причиною протікання каналізації стають невеликі отвори, користуємося такими засобами:

Невеличка тріщина в чавунній каналізаційній трубі заробляється:

Способи герметизації стикування каналізаційних труб представлені раніше відомі з часу появи чавунних труб у каналізаційній конструкції.

Але в цій сфері з’являються новітні технології, і тепер фахівці спеціалісти впевнені, що найефективніше усунення течії каналізаційної труби ортофосфорною кислотою та окисом міді.

Внаслідок взаємодії даних елементів на пошкоджених ділянках формуються міцні тверді заплати.

Відповідь на питання, як позбавитися тріщини в чавунній трубі цим методом − виконувати таку послідовність дій:

Список способів ліквідації течі в каналізаційній трубі з чавуну завершується ще пунктом. Підготувати: порошкоподібний нашатир, сірка та залізна тирса − інгредієнти змішують та розбавляють водою, щоб утворилася густа консистенція. Цей метод усунення протікання в каналізаційній трубі після довгого практичного використання показує себе дуже гарно.

З'єднання, внаслідок правильних ремонтів при герметизації стиків каналізаційних труб, довго та бездоганно експлуатуються.

Найпростіші способи, як відремонтувати каналізаційну трубу

Запитують, чим заклеїти каналізаційну чавунну трубу у випадку протікання на закарбованих стикуваннях. Тоді використовувати силіконовий герметик. Наступний алгоритм: трубний розтруб очищається від застарілих замазок, видаляється бруд, труба просушується. Стикування герметизується.

Інколи спостерігається: протікання у поєднанні відсутні, але відчуваємо неприємні аромати. Герметизація каналізаційної труби у такому разі здійснюється цементним розчином (замазується стикування). Якщо до цементу додається натрієвий силікат, з'єднання виходить міцнішим, а розчин схоплюється скоріше.

Найпростіший спосіб ремонту чавунної каналізаційної труби – клейовим засобом «Холодне зварювання». Щоб усунути протікання в каналізаційній системі, необхідне очищення каналізаційної труби від рідини, просушення. Місце виявлення протікання відзначити крейдою.

Далі поверхня труби знежирюється. Наноситься трохи «Холодного зварювання». Поверх нього гумова накладка. Цей спосіб успішно застосовується, щоб усувати течії в каналізації з пластикових труб. До того ж «Холодне зварювання» розв’язує проблему усунення тріщини в водопроводі.

Крім вказаних способів пошкодження стикування каналізаційних труб усувається стрічками з мідного чи алюмінієвого шару з бітумна-каучуковою основою. Герметизація каналізаційної труби  таким чином характеризується міцністю та довговічністю, відбувається без жодних складнощів.

Телефонуйте. Пропонуємо різноманітні послуги сантехніка у Львові. Ремонт бойлера, прочищення каналізації, монтаж душової кабіни, встановлення вмивальника та ванної. Та багато інших сантехнічних робіт.