Сантехнічні роботи цілодобово 0930350681. Послуги сантехніка, аварійна прочистка каналізації у Львові. Оперативно, доступна ціна.
Щоб водонагрівач не переставав працювати раніше встановленого терміну потрібно, щоб час від часу виконувалася прочистка бойлера. При високій жорсткості води в водопроводі, краще таку справу робити щорічно, чим частіше, тим краще для запобігання поламанням та іншим неприємним ситуаціям. У статті майстер сантехнік доповідає, як почистити бойлер від накипу та ліквідувати різноманітні неполадки, збільшуючи строк експлуатації водонагрівача.
На періодичність очищення водонагрівача впливає якість води. При нормальних показниках, виробниками рекомендується планова прочистка бойлера раз у 3 роки. Підвищена жорсткість − прочистка бойлерів щорічно. Повна інформація о якості води становиться відома після аналізів у лабораторії. Якщо це неможливо, орієнтуємося за тривожними признаками:
Збільшується час нагріву.
Температурний режим води не відповідає цифрам на датчику бойлера.
У разі збільшення витрат електроенергії. Накип − міліметр, зростає розхід електричної енергії водонагрівача на 10 %. Відкладення ≈ 10 мм − до 70 %. Явно необхідна прочистка бойлера.
З'являються різні сторонні звуки під час роботи.
При зміні кольору та запаху води.
Коли місткість для рідини перегрівається.
Можлива прочистка бойлера самостійно, а можна викликати майстра по бойлерах. Модифікації водонагрівачів різних брендів відрізняються конструктивними особливостями, але чищення бойлерів все одно провадиться по одному алгоритму.
Як виконується прочистка бойлера вдома:
чистка бойлера механічно;
прочистка бойлера кислотою лимонною та іншими розчинами з кислотними сполуками.
Прочистка бойлера власноруч вимагає підготовки, специфічних навичок та комплекту інструментів:
гайковий ключ з викруткою;
папір наждачний;
речовини для чищення бойлера;
рукавички;
шурупокрут.
Найпростіші способи не розбираючи очистити водонагрівач від накипу бажано знати кожному господарю. Вчасно проведені профілактичні заходи запобігатимуть відкладанню товстого кам'яного шару, і нагрівач при прочистці не треба буде розбирати.
Щоб почистити бойлер від накипу користуємося розчинами з води з оцтом, або з лимонною кислотою. При потраплянні вапняного нальоту у кислі середовища, розпочинаються руйнівні для накипу хімічні процеси. Аналогічна дія у магазинних засобах для чищення бойлера. Як влити усередину водонагрівача. Це не складно:
краник холодної води закривається, від'єднується водопровідна труба від патрубка входу;
зі змішувача краник на гарячу воду відкрити, зливаємо ≈ 2/3 місткості з бачка;
гарячий вентиль перекривається, а на виході накручується шланг;
вставивши з другого кінця лійку, шланг підіймають вище водонагрівача, заливають розчин прочищення бойлера.
З ним нагрівач перебуває 5-7 годин. Потім забруднення зливається краником теплої води змішувача. Бак промиваємо водичкою із водопроводу.
Занедбаний стан внутрішніх поверхонь − відшарування пластів накипів. Хімічними засобами їх не розбираючи не видалити. Пристрій знімають, знизу відкручують фланець з нагрівальним елементом бойлера, всередину вводиться розчин, який чистить. ТЕН встановлюється на рідне місце. Через 5-6 год забирають брудну рідину. Після промивання чіпляють на стінку. Прочистка бойлера виконана.
Якщо сильне забруднення, очищати бойлер від накипу треба лише механічно. Щоб почистити бойлер від накипу його приходиться розбирати − акуратненько, без заподіювання шкоди електронному блоку та ТЕНу. Інакше може виникнути коротке замикання. У процесу два етапи: чищення ТЕНа; чистка накопичувального бака водонагрівачів.
Для очищення бойлера від накипу таким методом виконується його демонтування. Від’єднавши від мережі розбираємо:
кран холодного водопостачання закривається, відключається від штуцера трубопровід;
через змішувач або додатковим краном зливаємо з накопичувального бака;
роз’єднуємо штуцер і трубопровід ГВП;
відкручують шурупи, забирається нижній декоративний ковпачок;
знімається висунута ручка механічного термостата;
викруткою відкручуються контакти, затискаючи провід живлення;
для прочистки бойлер знімаємо стіни й дном догори ставимо у ванну;
відкручують фланець з елементом нагрівання і термостат, вилучають їх із бака, і безпосередньо починається механічна прочистка бойлера.
Алгоритм дій розбирання пристроїв всіх модифікацій реально однаковий. Можуть інколи бути невеличкі нюанси прикріплення фланців та декоративних ковпаків.
Тепер дивимося, як почистити ТЕН бойлера від накипу:
Чищення ТЕНа водонагрівача починають з зачищення металу. Підходить навіть ніж кухонний.
Для дрібніших забруднень наждачним папером можна користуватися.
При залишенні значних забруднень нагрівач замочують в лимонній кислоті, або інших розчинах. Допоможе пластикова пляшка з відрізаною горловиною, в ній нагрівальний елемент замочується.
Далі прилад споліскується водою.
Очищаючи нагрівач дивимося на анод. Зношений і тонкий, робиться заміна.
Для прибирання бруду та накипу не треба жорстких дій. Щоб почистити бойлер від накипу обійдемося без грубих зусиль. Наждачним папером або скребачкою ушкодиться напилення захисту. Слиз прибирається м'якими губочками з рідиною під тиском із лійки душу.
При товстому шару накипу для прочистки бойлера береться заводський засіб: чистимо цитриновою кислотою, оцтом розбавленим із водою. Ним увечері заливається бак водонагрівача. Вранці рідина з нальотом зливається. Бачок промийте.
Закінчивши чищення бойлера починають у зворотному порядку його складання:
термостат із ТЕНом вставляється на місце, прикріплюється фланець;
водонагрівач монтується на стіну;
до патрубків приєднуються трубопроводи ХВС та ГВП;
до накопичувального бака воду, тиск − перевіряють на протікання;
якщо випробували позитивно, підключається електрика, на місці встановлюється ковпак, нагрівається вода.
Фінал. Прочистка бойлера завершилася.
При зворотному складанні водонагрівача обов’язково уважно придивитися до гумок. Їх ретельно відчищають від забруднення, хоча ефективніше звичайно поставити нові. Для уникнення протікання їх змащують герметиком.
Усі вони однакової конструкції, однак виробниками інколи вносяться корективи. Розглядаємо відмінності розбирання водонагрівачів кількох відомих постачальників:
Пристрої Аристон відрізняються кріпленням фланця. При знятті його заштовхують усередину корпусу. У баку, розвернувши за стрілкою годинника фланець виймають назовні. Щоб почистити бойлер Аристон, забирати його зі стін не є обов'язковим завданням, завдяки розташуванню усіх основних вузлів знизу та легкому їх зніманню.
Для прочищення бойлера Баксі від накипу першочергово знімаємо термостат. На фланцях гайки відкручуйте не повністю, щоб зливати залишки рідини. На дні бачка max буде пара літрів. Дочекавшись їх стікання відкручують усі гайки й акуратно демонтують фланець з ТЕНом.
Водонагрівач Термекс розбирається аналогічно виробам фірми Аристон. Різниця в обслуговуванні магнієвого анода. Захист замінюють щорічно.
Інші моделі складними конструктивними особливостями не виділяються.
Збільшувати період служби допомагають відповідні поради:
запобігає утворенню накипу встановлений фільтр;
не купляйте водонагрівач з ТЕНом з оцинкування;
фільтраційний елемент для води на трубу ХВС;
використовуйте нагрівач з магнітним термостатом;
при не частому користуванні що пару місяці треба зливати 100 літрів;
періодично нагрівати до максимальної температури для дезінфекції води у баку.
Дотримання наведених рекомендацій допоможе продовжити експлуатаційний термін водонагрівача.
Якщо треба почистити бойлер від накипу та іржі у Львові звертайтеся до нас.
Впродовж теми подивіться також «Ремонт бойлера у Львові»; «Встановлення бойлера»; «Сантехнічні роботи Львів».