Пошук підземних комунікацій  (якість, швидкість)

⚡Забезпечуючи захист своїх комунікацій, безпеку навколишніх людей, а також з естетичних міркувань комунальними компаніями застосовується метод підземного прокладання комунікацій та розподільчих мереж. Електропостачання, водопостачання, газопроводи, кабелі зв'язку – простягаються під поверхнею землі. Проте термін служби комунальних мереж не нескінченний. До того ж коли настає час для будівництва, ремонту чи модифікації, необхідно знати точне розташування цих комунікацій. У цій статті розглянемо важливість, чому необхідний пошук підземних комунікацій та основні способи, якими це робиться.

Підземні комунікації – історія

Людство з давніх часів покращувало свої міста. Дерев’яні, свинцеві, мідні водопроводи закопуються в грунт вже > 5500 років. Майже такий же час закопують вуличні водостоки та каналізаційні тунелі із формованої цегли та труб з глини. У Вавилонському царстві користувалися великими цегляними дренажними конструкціями з отворами для доступу (як сучасні колодязі), використовувалися вже 4000 років тому.

Між 3000 та 1500 роками до нової ери на Кріті на глибині до 3,5 метра споруджували аналогічні сьогоднішнім дренажні та каналізаційні системи. Часто їх робили використовуючи конічні глиняні труби, з'єднуючи їх одними з ранніх в історії розтрубами та муфтами.

У Греції будинки обладнували вбиральнями, з яких злив в каналізацію був під вулицями. Крім того, щоб захистити захисту свої водяні джерела від ворога греки у містах закопували акведуки до 20 метрів у глибину.

У після римську епоху багато технологій забули на 1000 років. Труби зі свинцю вперше зареєстрували в 1235-у у Лондоні, а на 16 століття у місті знову став функціонувати водогін з дерев'яних і свинцевих трубопроводів.

 Чому пошук підземних комунікацій важливий?

Перше, – це безпека. Недотримання вимог щодо виявлення та позначення підземних комунікацій призводить до серйозних аварій, пошкодження інфраструктури та, що важливіше, загрожує життю. Крім того, пошкодження підземних комунікацій спричиняє значні фінансові втрати, призводить до простоїв у робочому процесі.

Пошук підземних комунікацій актуальний, тому що будівництво передбачає земляні роботи при закладанні фундаменту будівлі. Головна проблема під час цього, – своєчасне виявлення підземних комунікацій у радіусі робіт. Адже навіть маючи схеми розміщення кабелів і труб, на 100 % не можна бути впевненим, що вони правильні та не мають помилок. Також є інші мережі, не позначені на мапах.

Тому тримаючи в руках креслення і плани, все одно потрібно ще до початку землекопних дій уточнювати дані, зазначені в документації. Отже, виконувати пошук підземних комунікацій. Це надає можливість не допустити псування важливих мереж, роблячи необхідним їх тривалий та дорогий ремонт.

До того ж багатьом підземним комунікаціям понад 50, а часто і 100 років, тому будь-які записи, якщо вони і є, повністю застаріли. Наприклад, трубопровід або кабельний канал прокладався на певній відстані від бордюру, коли дорога була лише двосмуговою. Але як бути зараз, коли ця дорога стала сучасною чотирисмуговою магістраллю, яка, ще й могла положення та напрямок змінити щодо центральної осі? Відповідно потрібний пошук підземних комунікацій.

Навіть, якщо мережі прокладалися відносно недавно, встановлення точного місця на конкретному ландшафті все ще залишається проблематичним. Траса може знаходитись на відстані метра або більше від свого початкового розташування. Теж необхідним стає пошук підземних комунікацій.

Відомо багато випадків пошкодження комунікацій при проведенні земляних робіт. Причому це буває пов'язано як з комунікаціями, так і з іншими службами. Зазвичай збитки незначні, але все одно, це проблеми та незаплановані витрати. У деяких випадках, якщо не здійснювався пошук підземних комунікацій, наслідки можуть бути набагато серйознішими. Пошкодження газопроводу може спричинити пожежу, пошкодження водопроводу призводить до великого розливу води тощо. У найгірших випадках гинуть люди або заподіюються серйозні травми.

 Методи пошуку підземних комунікацій

Особливо складні діагностика та пошук трубопроводів у випадку їх знаходження у місцях де відбувалася масова забудова. Щоб здійснити точний пошук підземних комунікацій користуються спеціальним трасо пошуковим обладнанням (промислові детектори металу, трасошукачі). Воно визначає знаходження та класифікує трубопроводи та інші комунікації. Таким діагностичним обладнанням точно визначаються глибини де вони залягли. З ним діагностування стає простішим та доступнішим. Сфера їх застосування широка, включає визначення пошкодження кабелів в будинках чи квартирах.

Основні методи пошуку підземних комунікацій:

1. Електромагнітні. Грунтуються на вимірюванні електромагнітних полів, створюваних підземними комунікаціями. Прилади для електромагнітного пошуку виявляють металеві об'єкти, такі як кабелі та труби. Це один із широко використовуваних способів пошуку.

2. Георадар. Радіохвилями виявляються та зображуються об'єкти під поверхнею. Добре підходить для визначення глибини та структури підземних комунікацій, а також ним робиться пошук підземних комунікацій – неметалевих об'єктів.

3. Акуратне викопування. Ручне викопування землі поблизу передбачуваного розташування мереж. Це найточніший, але й найбільш трудомісткий пошук підземних комунікацій.

4. Використання радіопристроїв. Деякі прилади, такі як кабельний трасо шукач, допомагають виявити та стежити за кабелями та трубами, що випускають радіосигнали.

5. Пневматичні та вакуумні системи. Застосовують повітроводи або вакуумні труби для виявлення комунікацій та витікання.

6. Інфрачервоні технології. Деякі спеціалізовані інфрачервоні камери виявляють зміни температури, пов'язані з потоком води у трубопроводах.

Вибір методу, яким відбувається пошук підземних комунікацій, залежить від їх типу та конкретної ситуації.

 

Важливо, що професійні послуги фахівців із пошуку підземних комунікацій дуже цінні. Вони не тільки володіють необхідними знаннями та досвідом, але й використовують спеціалізоване обладнання, що підвищує точність та ефективність пошукових робіт. Це дозволяє уникнути непередбачених подій та мінімізувати ризики пошкодження комунікацій.

 

Висновок. Пошук підземних комунікацій – це процес, що вимагає уважності, ретельної підготовки та використання спеціалізованих методів та технологій. Від нього залежить безпека, ефективність та надійність будь-яких будівельних чи ремонтних робіт.

Пошук підземних комунікацій має низку переваг:

 

Ми надаємо послугу – пошук підземних комунікацій у Львові (пошук труб, пошук кабелю).

Звертайтесь! Обов'язково домовимось.

 

Також. «Трасопошукові роботи (пошук труб каналізації, пошук інших підземних комунікацій)».

«Якісна прочистка каналізації у Львові та області».

«Сантехнічні роботи».

«Прочистка колонки газової».

«Ремонт сантехніки».