Сантехнічні роботи цілодобово 0930350681. Послуги сантехніка, аварійна прочистка каналізації у Львові. Оперативно, доступна ціна.
Телефонуйте, щоб видалити повітря з системи опалення. У статті розповідаємо як видалити повітря з батареї (випустити повітряну пробку) – запобігти повторному заповітрюванню. Також розкриваємо причини появи повітряних корків – чим це небезпечно, профілактику їх утворення. Які існують пристрої для видалення повітря з опалювальних систем. Як правильно користуватися краном Маєвського, автоматичними відвідниками.
Під час утворення повітряних пробок у квартирі може з'являтися досить гучний шум. При русі повітряних мас утворюється вібрація, яка стає причиною ослаблення різьбових з’єднань. Відбувається поява протікань.
Розчинене в теплоносії повітря поступово виводить з ладу сталеві трубопроводи й радіатори, елементи котельного агрегату. Корозійна активність повітря, яке спочатку розчинялося у воді, а потім виділялося при нагріванні, помітно перевищує показники атмосфери внаслідок підвищеного вмісту кисню. Поступово зʼявляється іржа всередині труб і радіаторів.
Гази, накопичені в трубопроводі, не тільки провокують чи прискорюють корозію металевих елементів. Вони утворюють повітряні корки, які заважають опаленню повноцінно функціонувати:
Через них погіршується циркуляція теплового носія, у серйозних випадках рух рідини по трубопроводах може бути повністю заблокований. При наявності великої кількості кисню циркуляція теплоносія припиняється. І тоді прилади нагрівання швидко охолоджуються. Це одна з найсерйозніших проблем – значне зниження тепловіддачі.
Повітряні пробки працюють як теплоізолятор, і, якщо гази накопичилися у верхній частині батареї, вона гірше прогрівається і віддає приміщенню менше теплової енергії.
При наявності повітряних корків рух носія тепла по опалювальному контуру супроводжується бульканням і дзюрчанням, порушуючи акустичний комфорт в будинку.
Циркуляційні насоси не призначені для перекачування газів, при роботі з заповітреним теплоносієм підшипник і крильчатка насосної установки зношуються значно швидше.
В цілому, заповітрювання батарей, опалювальної системи збільшує витрати на тепло.
Спеціальні відвідні пристрої дозволяють розвʼязати проблеми – стравити повітря з системи опалення. Для цього важливо правильно підібрати клапани для стравлювання повітря і грамотно визначити місця розташування цих елементів.
Багато людей цікавляться, чому в системах опалення повітря. І це дійсно викликає подив, адже опалювальні мережі герметичні. Насправді заповітряність — це досить часте явище, яке проявляється в приватних будинках і в багатоквартирних будівлях.
Тільки в багатоповерхівках цим займаються профільні фахівці постачальника тепла. У власному будинку – доведеться перейматися самостійно.
Утворення корків (викликає потребу видалення повітря з опалення) викликається різноманітними чинниками. Перш ніж ми розповімо, як злити повітря з радіатора опалення, розповімо про основні причини утворення повітряних пробок. Розглядаємо їх детальніше:
Не герметичність стикування монтажних з'єднань. Дуже часто бачимо це при використання мереж без тиску. Невелике витікання рідини не бачимо, воно межує з можливими випаровуваннями. У точці не щільного з'єднання усмоктується повітря з поступовим накопиченням у вільній порожнині магістралі. Утворюється корок.
Поганий розрахунок при проєктуванні або прокладанні комунікацій. Це створює небажані «петлі», гальмуючи рухи теплоносіїв – відбувається повітряне скупчення у цих контурах.
Порушення технологій монтажу — повітря в системах опалення здатне з'явитися ще на етапі проведення монтажних робіт. І коли монтажники не дотримувалися нахилів, не ставили клапани, що дозволяють спускати повітря з батарей, то проблема стає постійною. Повітряна пробка в системі опалення — не завжди ознака того, що майстри зробили роботу неякісно. Якщо батареї постійно заповітрюються, це може вказувати на проблеми з водою. Необхідно провести її аналіз і встановити систему очищення води.
Розгерметизація, що відбулася в процесі виконання планово-профілактичних або ремонтних робіт.
Неправильне промивання або обтискання системи з подальшим заповненням водного контуру штатним тепловим носієм.
Поповнення об'єму шляхом додавання холодної водопровідної води.
Не технологічний спосіб заповнення конструкції теплоносієм теж викликає появу пробок. Занадто швидке, чи спрямоване зверху вниз заповнення труб сприяє утворює повітряні прошарки – перешкоду нормальному функціонуванню.
Проникнення газів в радіатори опалення разом з водою – тут можуть міститися розчинені гази. Не проявляються у звичайних умовах, але виділяються при нагріванні та контакті з металевими поверхнями, через що теплоносії повітряться.
В приватних домогосподарствах — відсутність в змонтованій конструкції достатнього трубного нахилу і розширювального бака.
Несправна робота автоматичних повітродувок, розташованих на верхніх трубопроводах, провокує створення корків.
Підключення до опалювальної конструкції «теплої підлоги» з різними по висоті трубами.
Знижений рівень тиску у водопроводі, заповнення утворених порожнеч газами.
Локальне порушення цілісності трубопроводів і радіаторних батарей під негативним зовнішнім впливом, чи в результаті помилок при обслуговуванні та експлуатації.
Низької якості монтаж труб опалення (утворюються хвилясті лінії щодо горизонту) — часта і важко визначаєма причина появи повітря. Усунення — регулярно видаляти повітряні пробки. Щоб повністю ліквідувати — ремонтувати окрему ділянку з можливим встановленням додаткових пристроїв щоб відводити повітря.
Перегрівання — характерно для твердопаливного агрегату. При закипанні рідини у внутрішніх порожнинах зʼявляються повітряні бульбашки і накопичуються в теплообмінниках котлів.
Низька якість теплоносія, перенасичення його газами.
Природне утворення при використанні алюмінієвих радіаторів й деяких інших видів батарей низької якості. Бульбашки тут в результаті реакції між металами і водою. Найчастіше потребують видалення повітря алюмінієві батареї, тоді як біметалеві радіатори практично не схильні до заповітрювання.
Під час проведення ремонтних робіт — батарея дійсно здатна заповітритися. Якщо не спустити повітря з системи опалення, вона в місці проведення ремонту може виявитися холодною.
Існує ще одна причина потрапляння повітря в батареї опалення — через пластикові труби. Деякі їх види оснащені далеко не найякіснішим кисневим бар’єром.
Мешканець квартири власноруч може видаляти повітряні пробки тільки там, де застосовуються повітровідвідники ручного керування.
Контроль за роботою та обслуговуванням автоматичних пристроїв здійснюють фахівці тепло постачальників тепла і ЖК.
Не 100 відсотково, недостатнє прогрівання радіаторів — наслідок присутності повітряних корків. Буває наслідком наявності бруду в радіаторі.
Також впливає:
недостатнє нагрівання носія тепла;
втрати в трубопроводах.
Тому, до того, як спускати повітря з батареї, переконайтеся, що причиною є повітряні пробки, і визначте де вони утворилися.
Про заповітрювання опалення свідчать:
Нерівномірне прогрівання опалювальних приладів. Прикладом служить нагрівання тільки нижньої частини батарей чи взагалі його відсутність. Одночасно температура труби подавання та зворотного ходу свідчить о надходженні нагрітого теплоносія.
Сторонній звук в трубах і опалювальних приладах — булькання тощо.
Витік теплоносія. Знижується тиск в опалювальній системі. Газові маси потрапляють в неї при розгерметизації, тому разом з заповітрюванням часто з'являються протікання. Знизився тиск, слід уважно оглянути трубопровід і радіатори та перевірити з'єднання. Якщо вони надійно закручені, варто звернути увагу на цілісність труб.
Описаних ознак достатньо, щоб визначити, що відбулося заповітрювання й потрібно видалити повітря з радіаторів опалення.
Місце корків визначається легкими постукуваннями по поверхнях труб і опалювальних приладів. На повітряному скупченні звук дзвінкіший.
Для його зливання послаблюється заглушка. Виходить, характерно шиплячі. Після припинення звуків, і початку підсікання води, корок знову затягується.
Знепровітрювання на радіаторах і системах опалення з краном Маєвського, виконувати швидше і зручніше.
Увага! Видалити повітря з батареї без витікання теплоносія не зробити! Потрібно запастися місткістю та/чи ганчіркою для збирання рідини. Для зливання повітря:
повертаємо запірний гвинт на півоберту (оберт), щоб зʼявилося характерне шипіння;
кран перебуває в цьому положенні до припинення звуків і зʼявлення зі зливного отвору рівномірного тепло носійного струменя;
запірний гвинт завертаємо до упору.
Якщо проблеми не позбавилися, повторюємо дії, зливаємо до 200-500 мл. Коли не допомагає й це, потрібна чистка труб підведення з радіаторами.
Важливо! Алюмінієві радіатори — обов’язково дотримуйтеся заходів пожежної безпеки. Газ, що виходить, з воднем — пожежо- і вибухонебезпечна суміш!
Самому можна пробувати видалити повітря з батарей і труб — по черзі закриваються запірні клапани на трубах подавання.
У всіх обладнаних повітровідниками опалювальних приладів пробують спускати повітря. Найчастіше це допомагає.
Зважаючи на конструкцію споруди, процеси відведення повітряного потоку з труб відрізняється.
Як видалити повітря з опалення, що функціонує від циркуляційного насоса.
Щоб прогнати повітря з підлогового контуру, оснащеного помпою, потрібна наступна послідовність дій:
закрити на колекторі витратоміри, що ведуть до всіх петель;
розповітрити циркуляційний насос;
відкрити кульовий або кран Маєвського на гребінці, і одну петлю підлоги.
включити циркуляційний насос на низьких оборотах, тиск повинен перевищувати звичайний на 20 %.
Процес відкриття крана Маєвського — однією рукою тримати частину клапана, щоб вона не бовталася. Іншою відкрутити клапан, розташований посередині.
Вимикати помпу і закривати клапан слід після того, як з'явиться рідина з повітровідвідника. Цю процедуру повторювати неодноразово — інтервал кілька хвилин, поки не зійде все повітря.
Таку дію проводити з кожною петлею протягом 2-3 днів, до повного видалення повітря з системи опалення.
Потім насос включити на максимум і продути увесь трубопровід.
Тільки після повного стравлення повітря слід запускати нагрівальну підлогу. При роботі контур може знову заповітритися, тому рекомендується періодично проштовхувати кисень.
Основним недоліком водяних підлог є утворення повітряних пробок. В іншому вони мають відмінні експлуатаційні характеристики й прості у використанні.
Навіть попри правильність виконаних монтажних робіт, водяна система може заповітритися в процесі експлуатації. Щоб запобігти цьому, необхідно дотримуватися наступних правил:
Проводити регулярний профілактичний огляд на наявність дефектів і протікання.
Здійснювати контроль за рівнем температури та тиску теплоносія, оскільки різкі стрибки призводять до закорковування труб.
Періодично прокачувати повітря в корпусі помпи та колектора.
Якщо не можете провести обслуговування пристрою або заміну несправного обладнання самостійно, слід запросити фахівців.
Встановлювати циркуляційний насос тільки на подачу води, це виключить проникнення повітря в трубопровід з вини помпи.
Монтувати на зворотному шлангу перед колектором сепаратор, з його допомогою можна виганяти повітря з системи опалення.
Не слід спускати теплоносій з трубопроводу теплої підлоги. Оскільки невеликі повітряні засмічення легко видалити за допомогою сепаратора або колекторних клапанів.
Для налаштування колектора краще запросити майстра.
При наявності конструкції без спускових клапанів, виникає питання — як вигнати повітря з теплої підлоги? Доведеться чекати, поки повітряні маси самі не вийдуть через розширювальний бак.
При цьому пристрій не повинен працювати й вода в ньому повинна бути охолодженою. Процес може зайняти кілька днів.
Одним словом, щоб витягнути бульбашки повітря з такої магістралі, треба вимкнути котел і двигун — дати теплій підлозі охолонути.
Нині є спеціальні відвідники, чи сепаратори, які автоматично виганяють повітряні маси з контуру. З їх допомогою легко видалити пробки. При цьому вони не потребують спеціальних робіт з обслуговування та догляду.
Автоматичні відвідники слід встановлювати на найвищому місці опалювального трубопроводу, тому що саме там накопичуються гази.
Їх не потрібно включати в групу безпеки, оскільки там не буває концентрації повітряних мас.
Великим напором води вигнати повітря з опалення теоретично можна, але зробити це досить складно. Для продування труб необхідна потужна помпа з тиском понад дві атмосфери.
Але усувати повітряні пробки таким методом можна тільки з відкритої мережі, з невеликою кількістю гілок. Крім того, це призводить до переливання розширювального бачка. Тому користуватися ним краще лише за наявності досвіду проведення аналогічних робіт.
Рекомендується застосовувати, якщо буде повітряна само плинна конструкція. Знизу зливають велику кількість рідини, і одночасно заливають зверху.
Таким чином можна видалити повітряні корки. Вони зміщуються, розбиваються і видавлюються з трубопроводу.
У мережі з рідким теплоносієм використовується цілий ряд спеціалізованих елементів, для забезпечення надійності й ефективності експлуатації. До них належить повітряний клапан (сепаратор). Пристрій для скидання повітря з системи опалення дає можливість видаляти накопичені в трубопроводі і радіаторах гази.
Коли в мережі утворюється повітряна пробка, вона прагне до найвищої точки радіатора або опалювального контуру. В цьому місці встановлений автоматичний клапан щоб випускати повітря — тепловий носій з його внутрішньої камери витісняється газами.
При витісненні рідини поплавок опускається вниз і відкриває сепаратор, в результаті чого з'являються гази з опалювального трубопроводу, і камера знову заповнюється теплоносієм.
Відвідник для автоматичного скидання повітря з системи опалення з часом замулюється, заростає накипом. Це призводить до заїдання механізму, втрати герметичності — починає просочуватися волога. Такий пристрій потребує заміни — автоматичні повітряники не ремонтуються.
Кількість автоматичних повітря відвідників залежить від особливостей опалювальних систем.
Вони потрібні для встановлення:
у складі групи безпеки котельних агрегатів на вихідному патрубку водяної сорочки, де теплоносій нагрівається до максимальної температури;
на найвищій точці вертикальних стояків — саме туди підіймаються та накопичуються газоподібні речовини;
на розподільні колектори теплих долівок, щоб заправляти повітря з контурів;
на П-подібні петлі з полімерних труб, облаштованих для компенсації теплового розширення трубопроводу.
Повітряні клапани можуть входити до складу безпекової групи або колекторного комплекту для теплої підлоги, поставлятися разом з приладами опалення.
Відвідники, щоб видаляти повітря з системи опалення, підбираються з урахуванням робочих параметрів (максимально допустима температура і тиск). Повинні відповідати характеристикам опалювальних мереж. За виконанням поділяються на прямі та кутові, горизонтальні та вертикальні.
Крани Маєвського відрізняються способом відкручування робочого гвинта:
з головкою штока під спеціальний ключ (незручність полягає в тому, що інструмента в потрібний момент може не бути поруч);
з незнімною ручкою (не можна використовувати в місцях, доступних дітям молодшого віку, для виключення небезпеки опіку нагрітим теплоносієм;
зі шліцом під плоску викрутку (найзручніший і безпечний варіант).
Щоб оснастити опалювальну систему надійним випускним клапаном, рекомендується вибирати продукцію відомих брендів та уникати дешевих виробів з крихкого силуміну — імітування латуні.
Краном Маєвського називають маленький пристрій зі спеціальним штуцером. Його відкручування відкриває доступ до опалювальної мережі. Оскільки бульбашки накопичуються у радіаторах зверху, прилад встановлюється у верхніх патрубках.
Кран Маєвського варто мати й в міському житлі. Адже навіть в конструкціях з примусовими циркуляціями повітряні масиви — це серйозна перешкода. Вона знижує ефективність системи. Значить, спускати повітря з батарей обовʼязково потрібно.
Оскільки воно накопичується зверху, кран Маєвського встановлювати треба у верхньому приміщенні багатоповерхівки. Завдяки цим пристосуванням спускати повітря з системи опалення не складно самостійно. Не треба викликати сантехніка. Навіть без досвіду легко це зробити.
Відмінність сепаратора від кранів Маєвського: він призначений, щоб вигнати повітря, розчинене у воді, а не видаляти повітряні пробки. Це дозволяє встановити його в будь-якій точці опалювальних контурів.
Видалення повітря з радіатора опалення відбувається шляхом створення з нього бульбашок — їх збору і виведення назовні. Цей прилад можна рахувати компонентом сепараторного вузла, що встановлюють в підвалах багатоповерхових будинків.
Нині з'являються нові приладдя — збирають не тільки повітря, але й видаляють сміття. Їх встановлюють в будівлях з центральною опалювальною системою.
Сприяють усуненню повітря з опалення автоматично, без людської участі. Працюють наступним чином:
теплові носії проходять всередині відвідника з поплавком;
цей елемент пов'язується зі штоком, на який пружина тисне;
корпусу наповниться рідиною і поплавок натискає на шток — доступ газовим масам в систему перекривається;
у разі відсутності всередині теплоносія створення повітряної пробки, шток розкриває прохід.
Таким чином функціонують переважно всі автоматичні повітряні відвідники. Якщо правильно встановлені, вони здатні працювати тривалий період часу без ламання. Але труднощі можуть з'явитися:
При низько якісному теплоносії, на штоках поступово утворюється наліт солі. Результат — недостатньо щільно перекривається прохід. Зʼявляються протікання. Для усунення достатньо відкриття кришки та чищення голки.
Також відбуваються підтікання носіїв тепла в місцях зʼєднання: кришка-корпус. Чому? — на гумовій прокладці дефекти. Щоб позбавитися протікання, достатньо замінити її.
Вивчивши варіанти усунення заповітрення, легко підібрати відповідний відвідник, щоб видаляти повітря з опалення.
Зливання повітря при запуску опалення
Як видалити повітряну пробку з опалення будинку з верхнім розливом?
Особливістю цієї конструкції є винесений на горище будинку розлив подачі при зворотному звороті, що знаходиться в підвалі. Кожен стояк відключається у двох точках — зверху і знизу. Всі стояки рівноцінні та на одному поверсі мають однакову температуру.
При запуску контуру повітряна маса витісняється з батареї опалення і далі зі стояка в розлив подавання, а потім — в розташований в його верхній точці закритий розширювальний бак. Відкривши засувки будинку, ви повинні піднятися на горище і на деякий час відкрити кран у верхній точці бака. Після витіснення повітряної маси теплоносієм, циркуляція у всіх стояках відновиться.
Якщо ви далекі від таємниць клапанів і засувок, краще подайте заявку в компанію, що обслуговує. У будинку верхнього розливу самостійно спустити повітря з батареї не зможете, але залити з горища сусідів з верхнього поверху — легко.
Що робити в приватному будинку, якщо контур опалення або його частина не запускається?
Погана новина полягає в тому, що універсальних рецептів немає: тепло постачання приватного будинку завжди проєктується індивідуально.
Хороша — в тому, що проєктувальники керуються однаковими принципами:
При примусовій циркуляції автоматичні повітро відвідники в системі опалення монтуються поблизу циркуляційного насоса (зазвичай перед ним по ходу руху теплоносія). Повітряник може стояти й в корпусі котла. Якщо в контурі є кисень — можливо, клапан для видалення повітря просто забитий сміттям або накипом.
На окремі опалювальні прилади клапан скидання повітря встановлюється тільки в тому випадку, якщо вони розташовані вище розливу. Якщо магістраль проходить під стелею або на горищі — шукайте повітряний клапан у верхній частині.
Радіатор знаходиться нижче розливу. Кисень витісниться вгору.
Кожна скоба (вигин розливу у вертикальній площині) також завжди забезпечена відвідником повітря. Якщо їх з якоїсь причини немає, розлив можна спробувати перегнати на скидання одним з описаних вище способів.
Причиною відсутності циркуляції часто є не повітряні скупчення, а повністю або частково закритий дросель на одному з опалювальних приладів або ділянок контуру.
Що не можна робити, видаляючи повітря з опалення? Людська фантазія справді безмежна, тому наведемо лише деякі випадки. Звичайно, з репертуару мешканців квартир: у сантехніків свої промахи.
Не можна повністю викручувати стрижень з повітряного відвідника. Під тиском гарячої води його неможливо обернути назад.
Не варто намагатися вивернути сам корпус крана. Навіть на половину обороту. Якщо різьба зірвана, затоплення житла стане неминучим.
Викручувати повітряник безпечно тільки при скинутому стояку.
Ще гіршою ідеєю буде частково вивернути будь-яку з пробок радіатора для стравлювання повітря. Прецеденти були. В останньому відомому випадку кілька поверхів були затоплені окропом. Дуже, дуже нерозумно.
Чи можна своїми руками доопрацювати систему опалення так, щоб не стикатися з проблемою заповітрювання? Якщо живете на верхньому поверсі або в приватній будівлі — можна.
Рецепт надзвичайно простий:
В автономному контурі приєднайте опалювальні прилади за схемою «знизу вниз». Навіть якщо всередині батареї накопичиться повітря, це ніяк не вплине на циркуляцію води через нижній колектор. При цьому батарея буде гарячою по всьому об'єму завдяки власній теплопровідності. При такій схемі підключення навіть заповітрена батарея буде гарячою.
У верхній точці стояка або всієї конструкції змонтуйте автоматичні відвідники повітря. Вони вкрай рідко потребують обслуговування і видаляють повітряні пробки без вашої участі. Автоматичний повітровідвідник цілком може замінити кран Маєвського на будь-якій батареї.
Як бачите, всі проблеми з заповітренням опалення цілком розвʼязуються.
Слід зазначити, що такі труднощі у теплопостачанні сьогодні досить актуальні. Вони часто зустрічаються як у приватному секторі, так і в міських багатоповерхових будівлях. Причин утворення повітряних пробок буває багато.
Дуже важливо розібратися, чому вони з'явилися і знати, як правильно спустити повітря з батареї, щоб в майбутньому подібні ситуації не виникали. Встановивши спеціальний прилад — повітровідвідник, можна забути про цю ситуацію, і тим самим продовжити експлуатаційні терміни опалювальної системи.
Звертайтеся, щоб видалити повітря з батарей у Львові: 0930350681. Пропонуємо усі сантехнічні роботи Львів. Установка посудомийних машин. Встановлення батарей опалення. Ремонт бойлера у Львові, Винники. Сантехнік професіонал. Прочистка каналізації виконується щоденно з гарантованим успішним результатом. Чистка жиро вловлювача. Ремонт сантехніки. Відеодіагностика труб. Шукати протікання води.
Корисне: «Як усувати протікання на стикуванні каналізаційних труб та унітаза», «Як позбутися запахів з труб у ванній», «Як уникати конденсату».