Сантехнічні роботи цілодобово 0930350681. Послуги сантехніка, аварійна прочистка каналізації у Львові. Оперативно, доступна ціна.
⚡До найскладніших і трудомістких робіт відноситься монтаж чавунної каналізації. Вона надійна та довговічна, але має чимало негативних показників. Складності монтажу чавунної каналізації виникають від чого? – велика вага, крихкість матеріалу, необхідність робити досить складну процедуру на кожному з'єднанні деталей.
Це сповільнює складання каналізаційної системи. Проте, робочі якості цієї каналізації досить високі й дозволяють миритися з деякими незручностями під час монтажу. Тому деякі види промислових мереж досі виготовлені із металу. Розглянемо особливості та специфіку монтажу чавунної каналізації докладніше.
Нові трубопроводи систем водовідведення пластикові. Вони дешевші, мають малу вагу і простіше у складання. Усі альтернативні варіанти використовуються лише у каналізаційних системах, які працюють у складних умовах.
Якщо трубопровід чавунний, стики каналізації доведеться обробляти окремо. Кожне з'єднання вимагає виконання зачеканки (так у спеціалістів називається процедура ущільнення під час складання). Це стосується розтрубних деталей, оснащених спеціальними сполучними елементами.
Є також вироби, які збирають за допомогою муфт. Вони не обладнані сполучними вузлами, що полегшує виробництво, але для монтажу каналізації потрібні додаткові дорогі деталі. Це збільшує витрати та загальну вартість мережі. Муфтовим способом роблять монтаж чавунної каналізації напірного типу. Вона широко використовується у промислових системах водовідведення.
До складу каналізаційної системи входить дві групи деталей:
Труби – прямі елементи, що утворюють протяжні ділянки мережі.
Фітинг – деталі, призначені для розгалуження чи повороту каналів. Крім цього, використовуються для очищення та інших видів обслуговування систем каналізації.
Оскільки правила укладання каналізаційних мереж розроблялися давно, на металевих трубопроводах основні вимоги для монтажних робіт мало відрізняються від сучасних норм. Потрібно забезпечити:
ухил лінії – залежить від діаметра труб;
герметичність, відсутність протікання;
при укладанні каналізації розтруби спрямовуються у бік початкової (вищої) точки лінії.
Монтаж каналізації із чавунних труб роблять на стадії первинного будівництва будівель чи споруд. Пізніше складання каналізаційних систем вимагає руйнування облаштування приміщень. Перед збиранням необхідно зробити розрахунок мережі, скласти схему та робоче креслення лінії. Це важливий етап будівництва каналізаційної системи, оскільки робота з металевими елементами складна, потребує зусиль та часу.
До переваг чавунних мереж водовідведення відносять:
міцність;
здатність витримувати високий тиск та великі зовнішні навантаження;
низький коефіцієнт теплового розширення;
тривалий термін служби;
чавунні труби мало піддаються корозії;
низький рівень шуму.
Недоліки:
Значна вага. Під час роботи з трубами великого діаметра потрібна підіймальна техніка.
З'єднання чавунних труб каналізації відрізняється складністю і потребує часу.
Чавун тендітний. Складання треба проводити обережно, щоб не розколоти сполучні елементи.
Поверхня матеріалу шорстка, сприяє наростанню на стінках жирових нашарувань.
Готова лінія погано піддається ремонту чи заміні окремих елементів.
Недоліки металевих елементів призвели до переходу на зручніші пластикові лінії. Однак, каналізаційні системи, що працюють у складних умовах і витримують навантаження, збирають із чавунних деталей. Якщо збірка зроблена якісно, лінія здатна працювати до 100 років і більше, що робить матеріал актуальним і тепер.
Монтаж чавунних труб каналізації – складна і тривала процедура. Кожен сполучний елемент обробляється окремо, що уповільнює складання лінії. Скоротити чи прискорити процес неможливо, хоча досвідчені монтажники здатні працювати досить швидко. Висока швидкість досягається оптимізацією робочого дня, використанням власних навичок, досвіду.
Особливості монтажу чавунної каналізації (з'єднання типу «чавун-чавун»):
Розтруб труби надягають на вільний кінець раніше укладеної лінії.
У прозір між стінками розтруба і вільним кінцем іншої деталі набивають (зачеканюють) клоччя або смоляне пасмо. Ущільнюють спеціальним інструментом – дерев'яною лопаткою. Набивання проводиться до тих пір, поки клоччя не заповнить 2/3 висоти сполучного елемента.
Набивання обробляють ущільнювачем. Він повинен бути без просочення, щоб не погіршувалась якість зчеплення клоччя з цементом.
Третину розтруба, що залишилася вільною заповнюють цементним розчином (у пропорції 9 частин цементу до однієї частини води). Іноді розчин посилюють азбоцементними волокнами половинної пропорції.
Його заливають у прозір і ущільнюють. Поверх укладають мокре ганчір'я. Щоб при застиганні не з'являлися тріщини.
Останнім часом цементний розчин замінюють герметиком. Це прискорює процес монтажу каналізації, оскільки виключається операція замішування розчину. Однак, вартість сучасних матеріалів набагато вища, ніж ціна цементу, що збільшує витрати на будівництво водовідведення.
Прокладання чавунних каналізаційних труб проводиться за звичайною методикою. Однак, сучасні лінії, випускні патрубки сантехніки зазвичай виготовлені із пластику (ПВХ, пропілен, поліетилен).
Діаметри чавунних та пластикових деталей не збігаються, тому для них виготовляють спеціальні перехідники у формі гумових муфт. У яких зовнішній діаметр відповідає розміру чавунного розтруба, а внутрішній підходить до пластикових деталей. Існують перехідники для сифонів, трубопроводів, деталі для з'єднання труб різного розміру.
Установка перехідника проводиться поетапно:
внутрішню поверхню розтруба покривають силіконовим герметиком;
встановлюють перехідник;
у центральний отвір вставляють пластикову деталь (якщо вона входить дуже туго, можна нанести трохи рідкого мила, щоб полегшить збирання).
У продажі є перехідники для всіх можливих з'єднань. Попит мають компоненти переходу 50-мм пластикової труби в 110-мм трійник чавунний, або для підключення гофри до розтрубів.
Більшість проблем, що виникають у металевих трубах, – це тріщини або відколи на розтрубі. Вони з'являються з різних причин, але основні з них – неакуратне зберігання, чи монтаж чавунних каналізаційних труб. Ремонт цих деталей складний. Матеріал не піддається зварюванню, а закладення тріщин кислотою або сіркою є небезпечними процедурами, що потребують досвіду та навичок.
Тому найчастіше проблемну ділянку обмотують пластиром, або встановлюють хомут. Тріщина в такому матеріалі, як чавун, ще не є ознакою виходу труби з ладу. Якщо її підсилити та герметизувати, виключити механічні навантаження, деталь зможе прослужити ще дуже довго. Повна заміна ділянки системи проводиться рідко, оскільки треба знайти прохідну муфту потрібного розміру, які у продажу зустрічаються рідко.
Звертайтеся, якщо потрібно виконати монтаж каналізації у Львові. Також здійснюється прочистка каналізації. Телефонуйте! Сантехнік виконує різноманітні сантехнічні роботи Львів, Винники, Дубляни, Брюховичі, Жовква, Рудне, Лисиничі, Куликів...