Сантехнічні роботи цілодобово 0930350681. Послуги сантехніка, аварійна прочистка каналізації у Львові. Оперативно, доступна ціна.
Що таке байпас? На питання є коротка відповідь — це обвідна труба з запірними пристроями, завдяки їй струм рідини можна перенаправляти в обхід того чи іншого сантехнічного приладу. На цей трубопровідний вузол покладаються як мінімум два завдання – він забезпечує безперебійну роботу трубопроводів під час ремонту обладнання і дає можливість керувати потоками рідини. Загалом, як в опаленні, так і в водопостачання та багатьох інших трубопровідних системах, байпас є незамінним вузлом. Саме про нього і поговоримо в цій статті, в якій разом з сайтом santekhnik.lviv.ua розберемося з питанням, що таке байпас, як він працює, де використовується і як робиться самостійно.
Щоб було зрозумілим, який вигляд має байпас з боку, а також зрозуміти його конструкцію, розглядаємо простий приклад, з ним знайомі включно всі мешканці багатоповерхівок. Відсуньте штору на будь-якому вікні і подивіться на радіатор опалення – на ділянку стінки між ним і стояком. Що бачимо? Горизонтальні труби до приладу опалення і між ними перемичку — по суті, це байпас, але неповний – без запірної арматури. У повного пристрою обов'язково повинно бути як мінімум 3 крани, без яких він не запрацює так, як бажано.
Перший встановлюється безпосередньо на перемички. У новій опалювальній системі безпосередньо на трубі, у старій – внизу, в місці перетинання зворотнього трубопроводу з перемичкою. У першому випадку встановлюють звичайні кульові клапани, а в іншому триходовий кран, яким одночасно виконується функція трійника. Але суть не та — в будь-яких випадках такі крани можуть або повністю перекривати водяний потік через перемичку, або зменшувати його до певних розмірів. Як мінімум, завдяки цьому можливе регулювання.
Два других крани змонтовані на горизонтальних підведеннях до опалювального приладу вже після перемички – один встановлено на зворотній трубі, а інший на подачі. У разі витікання в опалювальних приладах в будь-який момент ці крани можуть закриватися, і тим самим запобігати повені.
А тепер уявіть – першого крана (на перемичці) немає — виходить так, що якщо закрити крани на батареї, ви зупинити струмінь води по всьому стояку, це позбавить мешканців зверху і знизу тепла. Погано виходить якось – саме тому, відкриваючи вентиль на байпасі й закриваючи на батареї крани, отримується можливість ремонту опалювального приладу, без необхідності зупинки роботи цілого опалювального стояка. Ось, і принцип роботи байпасу. До того ж, ця байпасна схема забезпечує температурне регулювання. Про це пізніше, а зараз розбираємося зі сферами застосування даного вузла трубопроводів.
Практично у будь-якій складній трубопровідній системі є байпас – його призначення зводиться до отримання можливостей направляти рідину повз ті чи інші прилади. Розберемося з його застосуванням у побутових умовах.
Байпас у системах водопостачання. Більшість випадків – використання у двох варіантах:
При монтажі будь-якого насосного устаткування, в тому числі, щоб підвищувати тиск у мережі – якщо на центральному водопроводі встановлюється насосна станція, то байпас обов’язково ставити.
При установці лічильників води. Але існує тонкість — при встановленні байпасу лічильника можуть зʼявитися проблеми зі службами ЖКГ. Тут цей пристрій може розцінюватися як спроба вкрасти воду — негласно він заборонений. Збирати його на домашніх лічильниках, звичайно, можна, але при пломбуванні виникають проблемні ситуації – в більшості можна його замінити звичайними вставками, які монтуються замість лічильника при його перевірці або заміні. Байпас зручніше трубки, але, на жаль, простіше його не робити, ніж вступати у суперечки з водопостачальними організаціями. У водопроводі у байпасів виключно одна функція – це тільки обхідна магістраль.
Байпас в опаленні. Такі варіанти:
перший, розглянутий вище приклад з опаленням;
другий, з будь-яким обладнанням, яке можливо відремонтувати або замінити, не зупиняючи систему в цілому.
Загалом, обладнання, без якого повністю система чи частина її може далі працювати. Це – циркуляційні насоси в системах опалення з природною циркуляцією теплоносія, всілякі вузли контролю та обліку, і навіть при їх послідовному підключенні котли опалення. У опаленні функція обхідної труби байпасу не єдина – тут він використовується і в якості регулювального вузла температури теплоносія, як у прикладі з радіатором опалення. Такий пристрій монтують не тільки на стояках – деякі різновиди застосовують в індивідуальних мережах опалення. При цьому на байпасі кран не встановлювати – температура опалювального приладу регулюється спеціальної конструкції кранами і тими, що відтинають.
В принципі, можливі й інші варіанти використання байпасу в водопровідних системах – їх багато, і головне розуміти призначення, принцип роботи і конструкцію цього вузла. Знайти ж йому гідне застосування не важко.
За великим рахунком, байпас перемички досить просту конструкцію має, і збирати його можна без великого досвіду сантехнічних робіт. Тут важливий принцип функціонування, розуміння його — якщо знаєте це, виготовляти байпас для циркуляційних насосів, або ще для чогось нескладно. Розглянемо детальніше.
Що маємо? Наприклад, опалювальна магістраль зі встановленим циркуляційним насосом.
Перше, що потрібно зробити для встановлення байпасу, це зняти його і трохи переробити магістраль – зокрема, потрібно буде збільшити відстань між різьбовими кінцями, на які був накручений насос. Визначити цю відстань найкраще на місці — в сенсі, зібрати помпу і вузол навколо неї як слід.
Для цього відразу ж за насосом, з одного боку, накручуємо кульові крани – це можна зробити відразу капітально. У нас є роз'ємні з’єднання на помпі, тому швидко розібрати вузол і змонтувати його на трубопроводі проблем не складе.
Слідом за кранами встановлюються трійники такого ж діаметра, як і трубопровід. Тут потрібне застереження — тип трійників залежить від самого трубопроводу. У більшості випадків використовуються трійники, виготовлені з того ж матеріалу, що і труби — якщо поліпропілен чи металопластикові, спочатку в крани вкручуються різьбові наконечники, а потім вже до них під паюються або прикручуються трійники.
В принципі, розмір заданий, і починаємо приміряти зібраний вузол на місці, трубопровід обрізаємо за позначеними мітками та вставляємо цей вузол. Щоб зручніше було працювати його можна розібрати на американках – простіше кажучи, насос прибрати, після чого залишаться дві частини трубопроводів, які й потрібно буде з'єднувати з магістраллю. Після зібрання цієї ділянки байпасу, помпа встановлюється на місце (капітально) – тільки після цього можна зосереджуватися на самій обхідній трубі.
Тут також немає нічого складного – для початку вгору від трійників піднімаємо трубопровід настільки, щоб він не міг заважати насосу. Далі поворотами зводяться два патрубки, що йдуть від двох трійників, один з одним – принаймні, їм задається правильний напрямок один до одного. А далі кран і перемичка, для встановлення крану, знову треба роз'ємне з'єднання і два різьбових наконечників.
Це і весь байпас для циркуляційного насоса – точно за тим же чином він монтується і для інших сантехнічних приладів. Розмістити обхідний трубопровід можна як вертикальним, так і горизонтальним варіантом – з цього моменту його функціональне призначення і якість роботи не змінюється.
Все. Тепер вам відомо, що таке байпас і як він працює. До того ж, уважному і скрупульозному читачеві не складе ніяких труднощів виготовити самостійно цю конструкцію, не звертаючись за допомогою до кваліфікованих майстрів сантехніків. Повторюсь ще раз — якщо зрозуміли принцип його роботи та розберетеся з конструкцією і призначенням кожного елемента, то зібрати байпас власноруч буде нескладно.
Якщо треба встановити байпас у Львові – звертайтеся. Сантехнік Львів допоможе. Виконуємо різноманітні сантехнічні роботи Львів, Винники, Дубляни, Брюховичів, Куликів.
Послуги сантехніка якісно та швидко.
Прочистка каналізації Львів. Гідродинамічна прочистка труб у Львові.
Відеообстеження каналізаційних труб.
Пошук прихованого протікання.
Ремонт бойлера. Установка бойлерів Львів, Винники.
ТЕЛЕФОНУЙТЕ! 0930350681.
Як позбутися запаху з труб.
Реве кран водопровідний, свистить змішувач.
Як розморозити каналізацію.
Встановлення біде.
Як позбутися конденсату.