Як усунути протікання на стику каналізаційної труби та випуску унітаза

При безперебійному функціонуванні сантехніки на неї ніхто не звертає уваги, але при появі проблем, їх доводиться невідкладно вирішувати. Наприклад, усунути протікання на стику каналізаційної труби та випуску унітаза. Ніщо не робити нерозумно, адже заллється власний санвузол та затопляться сусіди знизу. У статті майстер сантехнік розгляне, причини та способи розв’язання проблеми.

Причини появи протікання

Насамперед точно визначаються місця протікання. Це непросто, тому що спочатку забезпечується доступ до труб чи з'єднань (це добре робить сантехнік).

Якщо унітаз протікає у місцях з'єднання з каналізацією, слід уважно оглянути ділянку під’єднання випуску до відведення каналізаційного трійника. Не бажано відкладати цю процедуру, оскільки ситуація сама нікуди не щезне.

Прибираються всі заважаючи предмети, по можливості видаляється обшивка біля ділянки випуску. Змивається 2-3 рази вода, щоб переконатися, що тече саме унітаз у місці стику з каналізаційною мережею. Щоб не створювати зайвих негативів, під з'єднувальну ділянку підставити який-небудь посуд, щоб в нього стікала рідина.

Непогано буде облаштувати там додаткове освітлення, щоб добре бачити місце протікання. Якщо вода тече не сильно, а лише підкапує, під стикувальний вузол випуску та труби можна підстелити туалетний папір. На ньому добре видно місця падіння крапель.

Коли точно побачимо, що підтікає з'єднання унітаза з каналізацією, а не будь-яка інша ділянка, встановлюються причини виникнення протікання. Найчастіше ними стають:

Вони можуть серйозно поранити, що призведе до госпіталізації, тривалого курсу лікування. Поведінку тріщини не передбачити — вона або не змінюється роками, або збільшується за кілька діб. Фаянс чуттєво відчуває температурні зміни, тому нестабільна тріщина може розійтися дуже швидко.

Способи розв’язання проблеми

У будь-якому випадку, якщо тече з'єднання унітаза з трубою каналізації, необхідно вживати заходів для усунення дефектів. Розібравшись із причиною протікання, треба негайно приступати до його ліквідації.

Найнадійніший варіант − повна заміна дефектного вузла. Однак такий метод ремонту каналізації не завжди доступний і необхідний. Перш ніж зробиться щілина між каналізацією та унітазом треба визначитися з розміром проблеми й вирішити, чи обійдеться все невеликим відновленням.

Іноді спроба демонтування того чи іншого каналізаційного вузла призводить до ще сильніших руйнувань. Нерідко правильніше посилити проблемну ділянку, щоб не розбирати всі елементи каналізаційної системи. Зупинимося на деяких способах усунення протікання каналізації на стику каналізаційної труби та випуску унітаза.

 Заміна чи ремонт каналізаційної труби

Міняти каналізаційні трійники або відведення непросто, особливо якщо труби у декоративному коробі. Спочатку його демонтують, а після заміни несправного фітинга знову встановлюють. Це виходить не завжди, оскільки багато майстрів зашивають труби наглухо, наклеюють кахельну плитку, або повністю заливають цементним розчином.

Доступ до мережі каналізації практично припиняється. Міняти фітинг у таких умовах неможливо, тому доводиться ламати облицювання та короб. Процедура тягне за собою додаткові роботи, збільшуючи вартість та тривалість. Справиться з цим добре тільки сантехнік.

Коли трійник звільнений, можна розпочати заміну. Для цього потрібен новий трійник аналогічного розміру. Алгоритм дій:

Складають ділянку каналізаційної системи у зворотній послідовності.

 Якщо рішено не замінювати трійник повністю, ремонтується каналізаційне з'єднання. Вибирають матеріал, що підсилює стикування унітаза з каналізацією, Користуються герметиками або гумовим хомутом. Обидва по-своєму ефективні, але повної гарантії надійності з'єднання немає. Досвідчені сантехніки рекомендують герметиком покрити пошкоджений розтруб та акуратно намотати на нього бинт.

 Замінити гумову муфту

Пересохла муфта покривається тріщинками й не тримає, пропускає воду. Замінювати її нескладно:

Перш ніж закласти стик унітаза з каналізацією, слід визначитися з величиною проблеми. Іноді достатньо нанести зверху шар герметика, це дає добрий ефект без демонтажу. Якщо є сумніви, треба звернутися до майстра, сантехнік швидко справиться з цією ситуацією.

 Тріщина в унітазі

Що робити, якщо на видимій ділянці чаші унітаза з'явилася тріщина, через яку сочиться вода, а заміна унітаза з якоїсь причини неможлива.

Щоб фаянс не тріснув далі, засвердлити тонким свердлом по кахлю два отвори по кінцях тріщини.

Обережно пройдіться наждаком зовні чаші навколо тріщинки. Напилок погано підходить для цього, краще озброїтись турбінкою.

Нанесіть двокомпонентну епоксидну смолу і дайте їй висохнути.

Цей спосіб не вражає високою естетикою результату, зате унітаз стає придатним до використання. Краще за все це зробить сантехнік.

 Як запобігти надалі

Протікання несе за собою високу вологість, неприємний запах і можливі неприємності з сусідами.

Щоб довго користуватися сантехнікою та не вдаватися до постійних ремонтів слід:

Ці дії позбавлять такої неприємності, як унітаз, що протікає.

 

Висновок. Отже, тепер ви знаєте що робити, якщо тече стик каналізаційної труби та випуску унітаза. Якщо зіткнетеся з ситуацією, впоратися з якою вам явно не під силу − не соромтеся звернутися до професіоналів. Для цього вони й існують. Телефонуйте нам. Сантехнік Львів завжди до ваших послуг. Надаються сантехнічні роботи  будь-якого рівня складності.

Якщо потрібно усунути протікання на стику каналізаційної труби та випуску унітаза у Львові, звертайтеся.

Також читайте: «Ремонт унітаза»; «Як заробити протікання в чавунній каналізаційній трубі»; «Ремонт бойлера»; «Чистка бойлера Львів».