Встановлення біде: як підключити біде до каналізації

Виконується установка біде у Львові. Перед початком монтажних робіт необхідно вивчити, як підключати біде до каналізації, схему випуску та інші робочі моменти. Це важливий етап, оскільки від конструкції приладу залежить спосіб подавання води, тип кріплення, розташування труби водовідведення.

У продажу є різні типи приладів, які відрізняються один від одного. Не треба помилятися при встановленні біде, оскільки це призведе до протікання води, або затоплення квартири. Основні проблеми пов'язані з неправильним розумінням роботи – багато користувачів плутають його з унітазом через зовнішню схожість. Хоча насправді це модифікація раковини. Розглянемо процес встановлення біде уважніше.

Види, особливості приладів

Перед тим, як підʼєднати біде до каналізації, необхідно спочатку вивчити його конструкцію та особливості функціонування. Це не займе багато часу, але допоможе зрозуміти нюанси встановлення біде, виключити помилки.

Біде стає одним з обов'язкових сантехнічних пристроїв. Зручність та якість гігієнічних процедур високо оцінюються користувачами. Це підтверджує дедалі більший попит на прилад. Для того, щоб придбати відповідну модель, потрібно мати уявлення про типи біде, вихід на каналізацію та спосіб підключення води, інші конструктивні особливості.

У продажу є два види приладів:

Типи приладів за набором функцій

Існують види:

За типом змішувача:

Схема підключення та зливу в каналізацію визначає спосіб монтажу, підготовку траси до системи водовідведення.

Конструкційні відмінності

У навісних моделях випуск спрямований горизонтально, що при встановленні біде вимагає такого ж підведення труби водовідведення. Підлогові пристрої часто мають вертикальний випуск у долівку. Для нього потрібна прихована прокладка лінії. Таке підключення біде до каналізації, схема якого вимагає створення траси під трубопровід у плиті перекриття, може бути неможливим у багатоквартирних будинках.

Згідно з чинними правилами, втручання в конструкцію плит перекриття заборонено. Поглиблення під трубопровід в підлозі, послабить перекриття, зменшить його тримальну здатність. Для встановлення окремих біде вихід у каналізацію діаметром 50 мм не буде проблемою, але для комбінованих моделей з трубами 110 мм, установка стає неможливою. 

Можливо вийти зі становища, виготовивши спеціальний подіум для встановлення біде. Це збільшить висоту чаші над підлогою, що не сподобається всім. Оптимальний варіант – установка біде в приватному будинку, де заздалегідь зміцнюється плита, збільшується її товщина. Для багатоквартирних будинків краще вибирати пристрої з горизонтальним випуском.

Особливості встановлення підлогових та підвісних біде

Під час встановлення біде підключення до каналізації є лише частиною всіх робіт. Крім підʼєднання до лінії водовідведення, потрібно буде встановити змішувач, увімкнути гарячу і холодну воду. Ці процедури виконуються у звичайному порядку, тому зупинятися на них не має сенсу. Основна відмінність полягає в підключенні підлогових і підвісних моделей біде, які мають різні випускні вузли. Розглянемо обидва варіанти підключення біде більш уважно.

Встановлення підлогового біде

Підлогова модель повинна встановлюватися відповідно до інструкцій. Якщо у ванній кімнаті є унітаз і робиться монтаж окремого біде відстань між ними повинна бути не менше 70 см. Для невеликих квартир це нездійсненна умова, але для більших приміщень це обов'язково.

Підключення біде до каналізації здійснюється за допомогою конструкції випускного елемента. Є два варіанти, з яких ми будемо зацікавлені в випуску на підлогу (вертикальний). Для цього потрібно підвести труби на рівні нижче підлогового покриття, що вимагатиме проходження траси для укладання лінії. Це найскладніший момент, оскільки само течна мережа водовідведення побудована таким чином, що сифони сантехніки повинні бути вище, ніж ділянка входу труби в стояк. Для розвʼязання проблеми використовують два способи:

Перший – підійде для комбінованих приладів, що поєднують функції біде та унітазу. Однак для його реалізації потрібно жити в приватному будинку, або у дворівневій квартирі. Для звичайних багатоквартирних будинків цей спосіб не підходить. 

Використання помпи дозволить видаляти стоки без прив'язки до висоти сифона. При цьому буде потрібно:

Для успішного виконання робіт необхідно враховувати розмір і тип біде, що встановлюється, підключення до каналізації, діаметр відведення та інші параметри приладу. Крім того, слід уважно ознайомитися з інструкцією з експлуатації помпи з вимогами до монтажу комунікацій. 

Сам процес приєднання труб не є складним. Використовують стандартні пластикові елементи, а збірка займає кілька хвилин. Треба уточнити розміри з'єднувальних елементів насоса та придбати необхідні деталі.

Підключення підвісного біде

Вихід каналізації для підвісних пристроїв можливий лише в стіну (горизонтальну або косу). Під приладом знаходиться вільна поверхня долівки, тому немає альтернативних варіантів підключення каналізації. 

Підвісні моделі встановлюються на рампу – металеву стійку, яка кріпиться до стіни, в нішу або на площину. Для невеликих приміщень рекомендується спочатку зробити нішу, оскільки рампа забирає простір і робить санвузол меншим. На рампу навішують чашу, попередньо встановивши труби водовідведення. Їх розмір визначається функціональними можливостями приладу – для окремих моделей використовують 50-мм труби, для комбінованих – 110-мм відводи. Перед тим, як підключити біде до каналізації, діаметр труби повинен бути відомий, а лінія водовідведення готова до приймання випускного елемента.

Трубопровід укладають за рампою, щоб після встановлення декоративних панелей його не було видно. Це дозволяє акуратно оформити приміщення, уникаючи складання окремих коробів для укладання труб. Стіна з закритою рампою виглядає рівною, що дозволяє обробити санвузол в одному стилі. Однак слід подбати про можливість доступу до комунікацій для ремонту або обслуговування. Зазвичай встановлюють люк або роблять знімну обшивку.


Виконуємо монтаж біде у Львові. Винники, Ременів, Львів, У Білогорщі, Зимній Воді, Рудне. Лисиничах, Малехові, Дублянах, Холодновідці, Сокільниках. Оброшине, Зубрі, Липниках. Куликів. У Гамаліївці. Чишках, Підгірному. Брюховичі.

Також іншого типу сантехнічні роботи – оперативно, якісно. Заміна змішувача, установка крана Маєвського, очищення жировловлювача, прочищення каналізації  – сім днів на тиждень. Ремонт бойлерів.

Ознайомтеся: види бойлерів; як заробити тріщину в трубі; як позбутися запаху з труб.